به گزارشخبرگزاری برنا از فارس، محمد بذرافشان گفت: سال گذشته و در برنامه جشن نیکوکاری چهارده میلیاد و سیصد میلیون تومان توسط مردم برای کمک به مستمندان اهداء شد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۵ درصد این مبلغ مربوط به کمکهای جمع آوری شده توسط مدارس بود که با همکاری رابطان فرهنگی بین دانش آموزان نیازمند در مدارس توزیع شد.
بذرافشان همچنین با اشاره به اجرایی شدن طرح خواهر و برادر خواندگی در مدارس استان فارس گفت: این طرح امسال نیز همچون سال گذشته در مدارس اجرا میشود و براساس آن مدارس بهره مند و فاقد دانش آموز نیازمند، کمک های خود را به مدارس دارای دانش آموز نیازمند همان ناحیه اهدا میکنند تا بین دانشآموزان توزیع شود.
وی با بیان اینکه مراسم جشن نیکو کاری از ۱۵ اسفندماه همزمان با سراسر کشور در فارس آغاز میشود، گفت: این برنامه به مدت سه روز و تا ۱۷ اسفندماه جریان دارد.
بذرافشان شعار امسال را "هدیه برای همه" اعلام و اضافه کرد: ۴ هزار مدرسه در فارس آمادگی خود را برای اجرای مراسم جشن نیکوکاری اعلام کردهاند.
وی از توزیع ۷۰۰ هزار پاکت ویژه کمکهای دانش آموزان در مدارس فارس خبر داد و گفت: استان فارس سال گذشته رتبه اول را به لحاظ حجم درآمد از محل این جشن کسب کرد و امیدواریم امسال هم این موضوع تکرار شود.
بذرافشان از همراهی آموزش و پرورش، بسیج و صدا و سیما همچون سالهای گذشته در این جشن خبر داد و گفت: امسال مسابقه اینترنتی جشن نیکوکاری نیز در فارس برگزار می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه مسابقه اینترنتی جشن نیکوکاری ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است، گفت: بعد از پایان مسابقه به ۴۰ برنده، جوایز ارزندهای اهداء میشود.