کد خبر: 56850تاریخ انتشار : 9:04:34 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

۹۲ روستا در استان فارس به شبکه اینترنتی متصل شدند

۹۲ روستا در استان فارس به شبکه اینترنتی متصل شدند

رئیس‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: از میان ۱۱۲ روستای کشور، ۹۲ روستا در استان فارس از طریق ایرانسل به شبکه اینترنتی متصل می شود.

شعارسال: مهرداد سهرابی پیش ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان فارس با افزایش ۴ هزار و ۱۷۱ کیلومتر فیبرنوری، رتبه برتر را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی افزود: شبکه انتقال از ۲۰۰ مگابیت پرسکند به ۳هزار و ۵۳۰ مگابیت و نیز پهنای باند بین الملل فارس از ۳۹۰ مگابیت به ۵۵۰ مگابیت پرسکند افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: با احتساب افزایش مگابیت بین الملل، فارس رشد ۲۴۳ درصدی داشته که برگرفته از تلاشگران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خطه از کشور است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس بیان کرد: افزایش پهنای باند ورودی از ۶۳۸ به هزار و ۸۳۲ نشان از رسیدن به رشد ۵۳ درصدی است.
سهرابی بیان کرد: افزایش پهنای باند خروجی از ۱۴۵ مگابیت پر‌سکند به ۹۶۵ مگابیت پرسکند از دیگر فعالیت‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار در قالب ۲ هزار و ۳۳۸ روستا پایش اطلاعاتی شده است، افزود: بر اساس این پایش ۸۶٫۷۴ درصد روستا‌های فارس دارای ارتباط صوت مطلوب است و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری این میزان به ۱۰۰ درصد برسانیم.
رئیس‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس بیان کرد: خود‌داری سرمایه مجدد از سوی اپراتور‌های دوم و سوم و نیز با استفاده از سرویس رومینگ بتوان خدمات بهتری را برای روستا‌ها انجام دهند.
سهرابی بیان کرد: بیش از ۵۸۹ روستا رومینگ صوت همراه اول را برای ایرانسل باز کرد و تقریبا هزار و ۴۷۸ روستای فارس به شکل رومینگ فعال است.
وی اظهار داشت: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه مربوط به روستا‌های بالای ۲۰۰ خانوار هوشمند سازی شده است و هم اکنون بیش از هزارو ۲۰۰ مدرسه به سرویس هوشمند مدارس متصل شده و از اینترنت رایگان استفاده می کنند.
سهرابی گفت: با راه‌اندازی سامانه در سال گذشته مقرر گردید مشترکین در هر مکانی که قرار دارند با اتصال به این سامانه وضعیت ارتباطاتی خود را مشاهده کند ونیز برای نخستین بار در دنیا دستگاه ریگراتوری اطلاعاتی را شفاف در اختیار مردم قرار می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۴ روستا از خدمات بانک داری و نصب «ای بی ام» بهره‌مند شدند و نیز افتتاح کارخانه نوع‌آوری کسب و کار با اعتباری افزون بر ۱۷ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی آماده بهره‌برداری است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس تصریح کرد: در استان فارس۱۷ شرکت نوپا کسب و کار در سامانه نوآفرین ثبت‌نام کرده‌اند که سومین استان در کشور از لحاظ تعداد شرکت‌های نو پای استارتاپی هستیم.
سهرابی بیان کرد: در دولت الکترونیک که بازوی قوی برای کنترل کرونا و بحران‌های مشابه است، ۱۷ میلیون در قالب کمک‌های یک میلیون تومانی به گروه‌های هدف بدون حضور فیزیکی و مراجعه به بانک، پرداخت شده است.

خبر جدید  رانش زمین در محدوده جغرافیایی فارس نیست

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۳۲۱۱۳۱۴۲، www.farsnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,