کد خبر: 44608تاریخ انتشار : 2:00:36 - چهارشنبه 27 فوریه 2019

۶۲۰ میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی فارس پرداخت شود

۶۲۰ میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی فارس پرداخت شود

شیراز-ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: مطالبات تامین اجتماعی این استان از بخش خصوصی و دولتی ۶۲۰ میلیارد تومان است که اگر پرداخت نشود این اداره کل در پرداخت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت خود دچار مشکل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالکریم نباتی، سه شنبه در آیین تجلیل از کارفرمایان نمونه سال ۹۷ استان فارس افزود: کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی یکی از بزرگترین شرکای این مجموعه هستند که متاسفانه امروزه به دلیل وضعیت اقتصادی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.
وی ادامه داد: قوانین کهنه در این حوزه که بیش از چهل سال از تصویب آنها می‌گذرد یکی از چالش های کارفرمایان و فعالان این عرصه و همچنین سازمان تامین اجتماعی به شمار می رود.
نباتی بیان داشت: مجموعه قوانینی در این حوزه وجود دارد که نیازمند بازنگری است که از جمله آنها می توان به این موضوع اشاره کرد که بیشترین حق بیمه را در حال حاضر کارفرمایان پرداخت می‌کنند که پیشنهاد داده‌ایم، قانون در این زمینه اصلاح شود و نرخ‌ها تغییر پیدا کند.
وی، با اشاره به اینکه ۷۲۰ هزار بیمه شده در فارس وجود دارد که ۴۲۰ هزار نفر از آنها حق بیمه پرداخت می کنند و مابقی معاف از پرداخت حق بیمه هستند، گفت: مجموعه قوانین موجود بار سنگینی بر دوش سازمان تامین اجتماعی گذاشته است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس اضافه کرد: موضوع دیگری که باید از سوی نهاد تصمیم گیر در این حوزه دنبال شود، پرداخت حق بیمه به صورت تک نرخی برای همگان است که در حال حاضر موجب بروز سوء استفاده‌هایی شده است.
وی، مطالبات سازمان تامین اجتماعی کشور را افزون بر ۱۷۰هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این مطالبات سنگین باعث شده این سازمان در پرداخت مستمری افراد زیر پوشش‌ خود با مشکل مواجه شود.
نباتی، همچنین قانون مشاغل سخت و زیان آور را نیازمند اصلاح و بازنگری دانست و اظهار داشت: امروزه در کشورهای توسعه یافته و اروپایی ،سوابق سخت و زیان آور دیگر مطرح نیست و تنها مجموع سن و سابقه پرداخت حق بیمه مد نظر قرار می گیرد اما متاسفانه در کشور ما مجموعه قوانینی که در ادوار گذشته وضع شده، تامین اجتماعی را مکلف به اجرای این قانون کرده و در نتیجه شرایط برای این نهاد سخت شده است.
وی، با اشاره به اینکه مسئولان ذی ربط باید به تغییر فرآیند کسب و کار نیز اهتمام ویژه داشته باشند، گفت: جلوگیری از ورود افراد غیر متخصص به جرگه تولید و صنعت مساله دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا این مساله هم اکنون باعث ورشکستگی و افزایش مشکلات بخش صنعت شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس، ادامه داد: هم اینک ۲میلیون و ۱۸۴هزار نفر در استان فارس زیر پوشش این اداره کل قرار دارند که از این تعداد ۷۳۴ هزار نفر آنها بیمه شده اصلی هستند.
نباتی، شمار مستمری بگیران تامین اجتماعی فارس را ۱۷۵هزار نفر اعلام و بیان کرد: ماهانه ۲۴۰ میلیارد تومان مستمری به این تعداد برپداخت می شود.
در ادامه این همایش از چهار نفر از کارفرمایان برتر استان فارس در سال ۹۷ تجلیل شد.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸

خبر جدید  نظارت بر عملکرد مهندسان ناظر فارس تشدید می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,