کد خبر: 44642تاریخ انتشار : 12:15:37 - چهارشنبه 27 فوریه 2019

۳۰ شعبه جدید مرکز مشاوره خانواده بهارنکو در فارس گشایش یافت

۳۰ شعبه جدید مرکز مشاوره خانواده بهارنکو در فارس گشایش یافت

شیراز – ایرنا – همزمان با هشتمین سالگرد تاسیس مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو، ۳۰ شعبه جدید این مرکز چهارشنبه در استان فارس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیر مرکز بهارنکو در مراسم گشایش گفت: ۳۰ شعبه این مرکز در شهرهای کازرون، لامرد، مهر، فراشبند، اقلید، خرم بید، ارسنجان، رستم، آباده طشک نی ریز، کوار، خرامه، زرقان شیراز، بوانات، بیضای سپیدان، سرچهان بوانات، نورآباد ممسنی، پاسارگاد، قیروکارزین، اشکنان لامرد، اردکان سپیدان، آباده، داراب، استهبان، نی ریز، مرودشت، فیروزآباد، زرین دشت و سه شعبه در شیرازراه اندازی شده است. حجت الاسلام حمید مقامی افزود: با توجه به ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ایجاد مرکز آموزش و مشاوره هنگام ازدواج در کل کشور و همچنین پیرو نامه وزیر بهداشت به ‌تمام دانشگاه ‌های علوم پزشکی کشور مبنی بر راه ‌اندازی آموزش‌ های موردنیاز پیش از ازدواج در تمام مراکزی که آزمایش ازدواج در آنها انجام می‌ شود، تا کنون توانسته ‌ایم ۲۸ شعبه این مرکز را در استان فارس راه ‌اندازی کنیم.
وی اضافه کرد : دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اجرای این طرح و ارائه مشاوره های ازدواج در زمینه ایجاد مراکز بهارنکو در کشور پیشتاز است و با انجام مشاوره های هنگام عقد در کاهش آمار طلاق در فارس نقش موثری داشته است.
به گفته حجت الاسلام مقامی در این طرح دختران و پسران آماده ازدواج به جای ۲ ساعت ۱۲ ساعت آموزش می ببینند و جزوه‌ها و کتاب‌هایی درباره خانواده و زندگی مشترک دریافت می کنند و همچنین از مشاوره پیش از ازدواج برخوردار می شوند.
رئیس مرکز مشاوره بهار نکو ‌ از سختی‌های بسیار راه‌افتادن این مرکز آموزش ازدواج یاد کرد و افزود: در حوزه ازدواج متولی زیاد است، بهزیستی وآموزش و پرورش همه مدعی هستند که موضوع خانواده را دنبال می کنند بنا بر این لازم است با هماهنگی بیشتری مشاوره های ازدواج انجام شود.
نماینده رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد : در مراکز مشاوره بهار نکو مرکز مشاوره‌ای راه‌اندازی شده که به ۵ گروه با ریسک بالا که احتمال طلاق در آن‌ها وجود دارد مشاوره ویژه می دهد.
مقامی تعداد مراجعه‌ کنندگان به مرکز مشاوره را به طور میانگین ۴۰۰ نفر در هفته بر‌شمرد و افزود : در کل استان نیز حدود ۲۹۰ مدرس و مشاور خانواده دراین مراکز فعالیت می کنند.
مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو با همکاری نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت بهداشتی این دانشگاه در سال ۱۳۸۹ ، با هدف تقویت و تحکیم بنیان خانواده و بر پایه کارکردهای اسلامی ایرانی خانواده در شیراز آغاز به کار کرد که پس از ارزیابی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و موفقیت در کاهش آمار طلاق و افزایش طول زندگی مشترک در شهر شیراز، به ‌عنوان طرح نمونه کشوری معرفی شده است.
۶۱۱۳ /۱۸۷۶

خبر جدید  خیمه پیروزی انقلاب در كازرون برپا شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,