کد خبر: 49356تاریخ انتشار : ۱۸:۳۳:۴۳ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

کمیته جذب و توزیع برای شفافیت زکات در استان فارس تشکیل شود

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به لزوم تشکیل کمیته جذب و توزیع در بحث زکات گفت: باید توزیع زکات به صورت شفاف باشد.

کمیته جذب و توزیع برای شفافیت زکات در استان فارس تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیتالله لطفالله دژکام ظهر امروز در جلسه شورای زکات استانبا اشاره به این سوال که آیا میتوان بخشی از زکات را عاملین مصرف کنند؟، اظهار داشت: درباره هزینه زکات مسلم است که سهمی از زکات برای عاملین معین شده است.

وی با بیان اینکه اصل پرداخت بخشی از زکات به عاملین مطلوب است، افزود: نمیتوانیم بگوییم همیشه خیرین و خیریهها میتوانند این کار را انجام دهند، اگر میخواهیم نظام ثابت داشته باشیم باید همان که خداوند گفته را انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: برای پرداخت بخشی از زکات به عاملین باید این قدر با سلیقه عمل کنیم که خیر خواهی مردم بدرقه راه باشد، نباید طوری عمل کنیم که شفافیت نداشته باشد.

وی ادامه داد: نمیتوانیم مجوز عام برای این موضوع صادر کنیم، بنابراین باید نیاز نیازمندان از این طریق برطرف شود، پرداخت به عاملین باید در حدی که ضرورت است و با رعایت احتیاط انجام شود.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: مطابق آمار در استان فارسحدود ۲ میلیوننفر زکات پرداختهاند، البته ممکن است برخی نیز در شکلهای دیگر نیز پرداخت کرده باشند.

وی بیانکرد: در موضوع پرداختکنندگان به اندازه کافی فعالیت کردهایم، کمیته جذب و توزیع باید کاملا قانونمند و متناسب با نهادهای اجتماعی باشد که همه احساس یکرنگی کنند و در موضوع توزیع این شفافیتی که تاکید شده کلید این است که بتوانیم موضوع را حل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه در نظام جذب و توزیع موضوع آمار بسیار مفید است، از این رو مطابق با اطلاعات آماری باید کمیته نظام جذب و توزیع شکل گیرد.

وی بیان کرد: برای تمدنسازی اسلامی باید فعالیتهای بسیاری انجام دهیم، اگر همت عالی صورت گیرد بسیار راحتتر میتوانیم از این موضوعات بگذریم.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com