کد خبر: 49362تاریخ انتشار : ۱۹:۰۹:۳۱ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

کشف بیش از ۱۰ تن هیزم قاچاق

احیای تالاب‌های فارس در کوتاه مدت ممکن نیست.

کشف بیش از ۱۰ تن هیزم قاچاق
کشف بیش از ۱۰ تن هیزم قاچاقبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمامرکز فارس ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: در تعطیلات نوروزی امسال با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره کل بیش از ۱۰ تن هیزم و زغال جنگی همراه با میزان قابل توجهی گیاهان مرتعی کشف شد.
مهرزاد بوستانی افزود: این محمولهها شامل ۱۰ تن و ۲۶۰ کیلوگرم هیزم، ۴۱۰ کیلوگرم زغال، ۶۵۹ کیلوگرم گیاه مرتعی بیلهر و نیز تعداد ۵۰۰ بوته آنغوزه بود که به همت و تلاش یگانهای حفاظت شهرستانهای فیروزآباد، سپیدان و ممسنی کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه تعدادی خودرو نیز در این ارتباط توقیف شده است، گفت: افراد متخلف بازداشت شده بعد از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی استان معرفی شدند.
بوستانی همچنین از دستگیری متجاوزان و مخربان اراضی ملی خبر داد و افزود: در این عملیات ماموران یگان حفاظت این اداره کل حین گشت زنی شبانه متوجه حضور یک دستگاه بیل مکانیکی شدند که در تاریکی شب و با استفاده از چراغ قوه قصد گوده زنی برای غرس غیر مجاز نهال در اراضی ملی را داشت که بلافاصه افراد متخلف دستگیر و ادوات جرم توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قطع درختان جنگلی را جرم اعلام کرد و از مردم خواست هرگونه تخلفی را طی تماس با شماره تلفن ۱۵۰۴ اطلاعرسانی کنند.


منبع :: http://fars.iribnews.ir