رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی جوانان می‌تواند فرزندانمان را در برابر هجمه‌ها و شبیخون فرهنگی دشمن مصون کند. " />
کد خبر: 49372تاریخ انتشار : ۱۹:۲۲:۲۲ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

مصونیت جوانان در برابر شبیخون فرهنگی با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی جوانان می‌تواند فرزندانمان را در برابر هجمه‌ها و شبیخون فرهنگی دشمن مصون کند.

مصونیت جوانان در برابر شبیخون فرهنگی با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در بازدید از نحوه برگزاری مسابقات قرآن کریم در مقاطع پایههای اول و دوم مدارس دخترانه شهرستان لارستان که به میزبانی مدرسه سمای دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد شور و شعف قرآنی در بین مربیان، معلمان، دانشآموزان و خانوادههای آنان بودیم و بدون تردید این نور همیشه جاودان الهی است که دلها و قلوب ما را آرام و بهعنوان راهنمایی برای عبور از سختیها و مصائب و سختیها همیشه در کنار ما قرار دارد.

وی با بیان اینکهنهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی جوانان و نوجوانان، پدیده مبارکی است که میتواند فرزندانمان را در برابر هجمهها و شبیخون فرهنگی دشمن مصون کند، اضافه کرد: دشمن از معجزه کلام وحی،تأثیرات مثبت و شگرف آن کاملاً مطلع بوده و همه تلاش خود را برای دور نگه داشتن این نسل از آیین و راه رسم زندگی قرآنی به کار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با اشاره به اینکه وظیفه این مهم برعهده معلمان و مبلغان قرآنی در مدارس و دانشگاههاست،بیان کرد: برپایی اینگونه مسابقات علاوه بر اینکه موجب برکت معنوی فراوانی برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان میشود، تبلیغات خوب و مناسبی برای وجهه فرهنگی و اجتماعی این مجموعه علمی است.

زارع با بیان اینکه باید نهاد و ضمیر پاک دانشآموزان را با تعالیم قرآنی مأنوس شده و در کنار توجه به علم و دانش به روحیات معنوی آنان نیز توجه خاص شود، مطرح کرد: همانگونه که خانوادهها به پیشرفت علمی فرزندانشان اهمیت میدهند، باید نگاه و نگرش قرآنی در تربیت عزیزانشان داشته باشند تا با معرفت زلال وحی، زندگی آنان به سمت تعالی و هدایت سوق پیدا کند.

وی با قدردانی از عملکرد شایسته مدرسه سما دراینخصوصتأکید کرد: آموزشوپرورش شهرستان لارستان، مدرسه سما را میزبان این مسابقات کرده که این نشاندهنده امکانات مناسب و توانایی مدیریت و معلمان مدرسه و کادر اجرایی آن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان اینکهمیتوان برنامههای شایسته و هدفمند را با کمترین هزینه برگزار کرد، تصریح کرد: هزینه برگزاری این مسابقات با رایزنیهایی که با خیّرین انجام شده توسط این عزیزان پرداخت شده که لازم است از مدیر توانمند مدرسه سما و همکارانشان در جذب این کمکهای خداپسندانه قدردانیکرد.

به گزارش آنا، این مسابقات قرآنی در رشته حفظ عمومی و احکام با شرکت ۲۰ مدرسه دخترانه شهرستان در پایه اول و دوم به میزبانی مدرسه سما برگزار شد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/


منبع :: http://ana.ir