کد خبر: 49360تاریخ انتشار : ۱۸:۵۰:۳۳ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

حدود ۳.۵ میلیارد تومان به آسیب دیدگان سیل شیراز پرداخت شد

شیراز _ استاندار فارس از پرداخت بیش از ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به آسیب دیدگان سیل شیراز خبر داد.

حدود ۳.۵ میلیارد تومان به آسیب دیدگان سیل شیراز پرداخت شد

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت اله رحیمی عصر یکشنبه در جلسه تقدیر از گروه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استان فارس یادآور شد: سیل اخیر شیراز باعث شد خسارت‌های زیادی به شهر و استان وارد کند اما این بارندگی‌ها باعث شد بعد از ۱۱ سال خشکسالی همه سدها پر آب و تالاب‌های استان احیا شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون میزان بارش ۷۷ میلیمتر بود در حالی که میزان بارندگی در سال گذشته ۱۱۳ میلیمتر بوده و این آمار نشان می‌دهد که امسال سالی پر از رحمت است.

استاندار فارس با اشاره به چگونگی جلوگیری از وقایعی مانند سیل بیان کرد: ما دستورات لازم را برای ایجاد هوشمند سازی مکان‌هایی که ایجاد خطر می‌کنند را داده‌ایم.

رحیمی تاکید کرد: استانداری بالغ بر سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از طریق فرمانداری به آسیب دیدگان پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: هزینه سفر به ۲۴۱ مسافر آسیب دیده را از طریق راه آهن پرداخته و کمک نقدی به بازماندگان خانواده متوفی و پرداخت خسارت مسکونی برای ۹۱ نفر انجام شده است.

رحیمی افزود: خسارت خودروهای آسیب دیده در سیل بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و بالغ بر ۳۵۰ خودرو آسیب دیده بودند.

استاندار فارس با اشاره به آب گرفتگی در سایر شهرستان‌های استان بیان کرد: در ۲۱ شهرستان استان گرفتگی و سیل بوده است.

در انتهای این جلسه از سازمان‌های مردم نهاد و اتحادیه‌های شیراز که در حادثه‌ی سیل اخیر به سیل زدگان کمک کردند تقدیر و تشکر شد.

کد خبر ۴۵۹۰۸۱۷


منبع :: https://www.mehrnews.com