کد خبر: 49282تاریخ انتشار : ۱۸:۲۰:۰۲ - جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸

۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه تمام در کشور وجود دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه تمام وجود دارد که دولت تنها ۳۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه‌ها می‌تواند اختصاص دهد.

۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه تمام در کشور وجود دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جهرم، محمدرضا رضایی بعد از ظهر امروز در دومین جشنواره عمران سلامت دانشگاهعلوم پزشکی جهرم با اشاره به جذب نیروی خصوصی در پیشبرد پروژههای عمرانی کشور اظهار داشت:در اجرای پروژههای عمرانی بخش خصوصی بسیار مهم است که باید به آن توجه کرد و فرصت را در اختیار آنها قرار داد.

وی افزود: در کشور ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژههای نیمه تمام وجود دارد که دولت تنها ۳۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژهها میتواند اختصاص دهد که در اینجا حضور بخش خصوصی و ایجاد بستر برای آنها بسیار ضروری است.

رضایی با اشاره به سیلاب اخیر در چند استان کشور گفت: با توجه به بازدید از این مناطق بسیاری از ساختمانهای مسکونی و همین طور مراکز بهداشتی و درمانی در مسیر رودخانه ساخته شده بود که تخریبهای جبرانناپذیری به بار آورده بود.

محمد رحمانیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در این برنامه اظهار داشت: دانشگاه توانسته در پیشبرد پروژههای عمرانی خود با کمک خیرین و نیکوکاران ارزشمند و مسئولانگامهای خوبی را بر دارد و شاهد افتتاح ۲۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی با حضور وزیر بهداشت در راستای پیشبرد اهداف طرح تحول نظام سلامت کشور هستیم.

وی بیمارستان ۳۱۰ تخت خوابه، ساخت و احداث مرکز ناباروری حکیم سلمان جهرم، مرکز تخصصی و فوق تخصصی قلب حاج مرتضی ابوطالبی، بلوک زایمانی بیمارستان استاد مطهری، آنژیوگرافی بیمارستان پیمانیه، اتفاقات بیمارستان پیمانیه، ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام رضا (ع)، مرکز جامع تشخیص سرطان و غربالگری، مرکز شیمی درمانی بیمارستان پیمانیه، لابی بیمارستان پیمانیه، احداث دانشکده پرستاری و پیراپزشکی حاج فرج الله ممتاز را از پروژههای بزرگ دانشگاه دانست.

رحمانیان با اشاره به افتتاح پروژههای جدید در دومین جشنواره عمران سلامت دانشگاه بیان کرد: ۲۰ پروژه افتتاح میشودو به بهرهبرداری میرسد که شامل بلوک زایمانی بیمارستان استاد مطهری، دانشکده پرستاری و پیراپزشکی، ۶ خانه بهداشت، ۵ پانسیون پزشکان و ۵ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت شهری و روستایی است که با تجهیزات، اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در بر داشته است.

وی گفت: محل اعتبارات و هزینه کرد ساخت این پروژهها علاوه بر اعتبارات اختصاصی طرح تحول وزارت بهداشت، از سوی خیرین محترم جهرمی بوده است،نقش خیرین در توسعه پروژههای بهداشت و درمان دانشگاه بسیار پر رنگ است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com