کد خبر: 49234تاریخ انتشار : ۲:۲۵:۵۹ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

مشکلات روستاهای استهبان به صورت میدانی بررسی و برطرف می‌شود

فرماندار شهرستان استهبان با اشاره به مشکلات موجود در روستاهای این شهرستان گفت: این مشکلات با حضور مسئولان متولی به صورت میدانی در روستاها بررسی و برای برطرف کردن آن تصمیم‌گیری می‌شود.

مشکلات روستاهای استهبان به صورت میدانی بررسی و برطرف می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از استهبان، احمدرضا کمالی سروستانی عصر امروز در نشست صمیمی با اعضای شوراها و دهیاران بخش رونیز که با حضور بخشدار رونیز و مسئول حراست فرمانداری استهبان در بخشداری شهر رونیز برگزار شد، با تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: از آغاز فعالیتم در شهرستان استهبان اعلام کردم کمتر وقت خود را صرف پشتمیزنشینی کرده و رویکرد تیم مدیریتی شهرستان را نیز حضور میدانی برای برطرف کردن مسائل و مشکلات عنوان کردم.

وی بیان کرد: آنچه بیش از همه برای ما از اهمیت بالایی به شمار میرود خدمترسانی به مردم است و هدفی جز خدمتگذاری نداریم که امیدواریم در این راستا با بهرهگیری از ظرفیتهای موجود و یک هم افزایی این مهم اتفاق افتد.

فرماندار شهرستان استهبان با تاکید بر اینکه در کنار اعضای شورا بوده و برای برطرف کردن مشکلات از هیچ تلاشی دریغ نمیکنیم تصریح کرد: معتقدیم باید تعامل دوطرفه باشد تا در پی آن بتوان برنامهریزی بهتری در پیشبرد اهداف داشته باشیم.

کمالی سروستانی افزود: در موضوع ایجاد اشتغال نیز حمایت از سرمایهگذاران اولویت مهم است و در این راه اجازه نمیدهیم مشکلی برای سرمایهگذاران در شهرستان استهبان پیش آید.

وی گفت: حاضریم به صورت شبانهروزی سرمایهگذاران را همراهی و حمایت کنیم تا به در آمدپایدار در منطقه رسیده و در پی آن نیز شاهد عمران و آبادانی در نقاط مختلف شهرستان به ویژه روستاها باشیم.

بخشدار رونیز نیز با اشاره ظرفیتهای موجود در این بخش به ویژه نیروهای جوان آن در دهیاریها و شوراهای اسلامی اظهار داشت: توانمندسازی در عرصههای مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موضوعی است که با جدیت تمام دنبال میشود.

بهلولی قشقایی با قدردانی از توجه و اهمیت فرماندار شهرستان به بخش رونیز و کمک به رفع مشکلات موجود خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات موجود در این بخش ملی و بخشی هم شهرستانی است که امیدواریم با یک تعامل بتوان مشکلات را از پیشرو برداشت.

وی همچنین بهرهگیری از ظرفیت ریشسفیدان در روستاها را یکی از برنامههای خود دانست و افزود: در این زمینه نیز موضوع اتحاد و همدلی و تقویت بیش از پیش آن در اولویت است.

به گزارش تسنیم، در این نشست حمید الهی رئیس شورای بخش رونیز و مهرزاد جنگلی رئیس شورای اسلامی شهرستان استهبان به بیان مسائل و مشکلات بخش رونیز اشاره و در سخنان خود خواستار توجه فرماندار شهرستان استهبان برای پیگیری احقاق حقابه بختگان و همچنین احیای آن شدند.

علی شاهسون رئیس شورای اسلامی روستای محمدآباد نیز از تخریب منابع طبیعی این روستا در پی اجرای راه آهن شیراز- گلگهر انتقاد کرد و اظهار داشت: در برخی نقاط، مسیر عبور سیل مسدود شده که نیازمند کارشناسی دقیق و بازگشایی مسیر سیلاب است.

شاهسون بیان کرد: همچنین اجرای پروژه راه آهن علاوه بر ایجاد کانالهای بزرگ که تهدیدی برای جان افراد محلی و به ویژه دامداران محسوب میشود، مسیر معدن سیلیس روستای محمدآباد که سهامداران آن را عموم مردم روستا تشکیل دادهاند مسدود کرده که باید برای رفع این مشکل نیز توسط مسئولان اجرایی راه آهن و پیمانکار آن اقدام جدی شود.

رئیس شورای اسلامی روستای محمدآباد گفت: عدم پوشش مناسب اینترنت همراه اول در این روستا نیز از دیگر مشکلات موجود است که خواهان توجه فرماندار و مسئولان متولی در رفع آن هستیم.

در این نشست همچنین اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران نیز به معرفی روستاهای خود و بیان مسائل و مشکلات در آن پرداختند که کمالی سروستانی فرماندار شهرستان استهبان نیز پاسخ لازم در هر بخش را ارائه داد و در مورد حقابه دریاچه بزرگ بختگان به عنوان دومین دریاچه بزرگ کشور گفت: هفته آینده نشستی با مسئولان سازمان آب منطقهای فارسدر مورد حقابه این دریاچه برگزار میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com