کد خبر: 49256تاریخ انتشار : ۱۸:۴۱:۱۰ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

جنوب استان فارس مرکز جذب توریسم سلامت باشد/ کمک خیرین سلامت

گراش _ وزیر بهداشت جنوب استان فارس را مرکزی برای جذب توریسم سلامت دانست که با استفاده از زیرساخت های موجود می تواند در توسعه این صنعت موثر باشد.

جنوب استان فارس مرکز جذب توریسم سلامت باشد/ کمک خیرین سلامت

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های جدید بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) شهرستان گراش گفت: یکی از نقاط بسیار مثبت منطقه جنوب استان فارس و شهرهای گراش و لار، کمک بسیار مؤثر خیرین بزرگوار در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت است که بسیار ارزشمند است و می‌توان از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کرد.

وی با اشاره به افتتاح کلینیک آموزشی و درمانی گراش، گفت: در این کلینیک خدمات ترمیمی و آموزشی در حوزه دندانپزشکی انجام می‌شود و شهر گراش به عنوان یکی از شهرهای دارای مدارس عاری از پوسیدگی دندان انتخاب می‌شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امسال در وزارت بهداشت بر روی سلامت دهان و دندان تمرکز داریم، افزود: بهداشت دهان و دندان به ویژه در مدارس، مورد توجه وزارت بهداشت است که هم جنبه آموزشی و هم جنبه ترمیمی دارد.

دکتر نمکی تاکید کرد: یکی از اقداماتی که در این منطقه از استان فارس بر آن تاکید داریم، تقویت توریسم سلامت است و با توجه به وجود کادر پزشکی مجرب در کشور، می‌توانیم پذیرای بیماران کشورهای حاشیه خلیج در این منطقه باشیم و از زیرساخت‌هایی که توسط خیرین در کنار دولت در این منطقه ایجاد شده می‌توان استفاده بهینه کرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در استان فارس، خانه‌های بهداشت عشایری راه اندازی شد و با حدود ۴۰۰ خانه بهداشت سیار، دریافت خدمات برای عشایر انجام خواهد شد و با آنها همراه خواهیم بود

کد خبر ۴۵۸۸۲۱۳


منبع :: https://www.mehrnews.com