کد خبر: 48426تاریخ انتشار : ۳:۱۷:۳۸ - سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

سهم ۲ درصدی معادن در ارزش افزوده/ ٣٥٠ بسته سرمایه گذاری تعریف شد

شیراز -معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: نقش معادن در ارزش افزوده کمتر از دو درصد است.

سهم ۲ درصدی معادن در ارزش افزوده/  ٣٥٠ بسته سرمایه گذاری تعریف شد

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله رحمانی عصر دوشنبه در ستاد سرمایه گذاری استان با بیان اینکه معادن در ارزش افزوده کمتر از دو درصد نقش دارند، افزود: باید برای استفاده از ظرفیت بیشتر معادن تمهیدات لازم انجام شود.

رحمانی در خصوص بهبود فضای کسب و کار در استان، گفت: در یک سال اخیر استان فارس در بحث کسب و کار شرایط خوبی ایجاد شده است که باید حمایت بیش از پیش از کسب و کارها انجام شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بودجه‌ای دولت برای اتمام طرح‌های نیمه تمام باید بخش خصوصی وارد شود، اظهار داشت: باید کماکان فرصت سرمایه گذاری و تعامل با بخش خصوصی و سرمایه گذار خارجی بیشتر شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری استاندار فارس با اشاره به شناسایی تمام ظرفیت‌های سرمایه گذاری افزود: در این راستا بسته حمایتی سرمایه گذاری از ٧٥ بسته به بیش از ٣٥٠ بسته حمایتی سرمایه گذاری افزایش یافته است.

رحمانی، به تهیه و تدوین نقشه راه تأمین مالی بین الملل فارس اشاره و تصریح کرد: برای این کار به ٢٨ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان تأمین اعتبار مورد نیاز مربوط به راه و حمل و نقل، بهداشت و درمان، صنعت معدن و آب و برق است.

رحمانی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی برای هر شهرستان دو مجوز بی نام واحد تولیدی صنایع تبدیلی با اعتبار یکصد میلیارد تومان در نظر گرفته و آماده صدور است، بسته بندی گیاهان دارویی، چاشنی و ادویه جات، انواع فرآورده‌های زعفران، فرآوری پسته، کنستانتره انگور، انار و مرکبات، فرآوری پیاز، فرآوری سیب زمینی و تولید انواع میوه خشک ازجمله مجوزها برای راه اندازی واحد تولیدی معرفی کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری استاندار فارس تاکید کرد: باید تمام دستگاه‌ها عزم خود را برای جذب سرمایه گذار جزم کنند.

رحمانی خصوص سرمایه گذاری در جایگاه بین الملل گفت: برای رسیدن به این جایگاه فاصله زیادی وجود دارد که باید بیشتر از گذشته فضا و بستر برای سرمایه گذاری فرآهم شود.

کد خبر ۴۵۷۱۷۳۷


منبع :: https://www.mehrnews.com