نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاهیان باید نسلی را تربیت کنند که با معیارها و شاخص‌های نظام جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد. " />
کد خبر: 48414تاریخ انتشار : ۱۹:۵۳:۳۱ - دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

دانشگاهیان نسلی با معیارهای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنند

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاهیان باید نسلی را تربیت کنند که با معیارها و شاخص‌های نظام جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد.

دانشگاهیان نسلی با معیارهای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، جمشید جعفرپور ظهر امروز در جلسه هماندیشی رؤسای دانشگاههای شهرستانلارستان، گراش و خنج به میزبانیدانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: با تشکیل اتحادیهای از رؤسای مراکز و واحدهای دانشگاهی و برگزاری جلسات مستمر با حضور اعضا، میتوان برخی از مشکلات را در شهرستان حل و فصل کرد.

وی با بیان این موضوع که برای انجام هر کاری باید به اصول فرهنگی توجه داشت، افزود: در مقوله آموزش عالی و آموزشوپرورش در مناطق مختلف تاکنون دست برتر را داشتهایم و با ارتباط خوبی که با مسئولان ارشد کشوری وجود داشته در راستای نیاز منطقه و ارتقای علمی و آموزشی لارستان نتایج خوبی نیز حاصل شده است.

نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دانشگاهیان بهدلیل نقش مؤثری که در جامعه دارند، باید نسلی را تربیت کنند که با معیارها و شاخصهای نظام جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد.

جعفرپور بیانه گام دوم مقام معظم رهبری را اساسنامه انقلاب اسلامی نامید و خاطرنشان کرد: سخنان ارزشمند و گرانبهای رهبر فرزانه انقلاب در قالب بیانیه گام دوم نشئت گرفته از تجربیات بیبدیل ایشان در عرصه مدیریت کلان کشور است.

وی تصریح کرد: چکیده افکار فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایشان بهعنوان بیانیه گام دوم ارائه شده است که باید در دستور کار دانشگاهیان متعهد قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز در این نشست گفت: امروز اهمیتدادن به علم، دانش و پژوهش در جامعه بسیار مهم و ارزشمند است و جوامع دانشگاهی بهدلیل این ساختار ویژه بهعنوان مراکز تربیتی و علمی نقش بسزایی در پیشرفت و آبادانی هر کشوری دارند.

مهدی زارع افزود: علاوه بر نظاممندکردن فعالیتهایمان در بحث گسترش رشتهها و جلوگیری از موازیکاری با دانشگاههای دیگر باید در عرصه گفتمانسازی نیز قویتر از گذشته عمل کرده و بیانیه گام دوم رهبر حکیم انقلاب اسلامی را نقشه راه خود قرار دهیم و در آینده نیز جلساتی در این چارچوب برگزار خواهیم کرد.

وی کمبود نقدینگی، بروکراسی مفرط در تصویب رشتههای جدید را از مهمترین مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان دانستو خواستار ورود نماینده مجلسبرای حل این مشکلات از طریق رایزنیهای لازم و همکاری بیشتر با این دانشگاه برای پیگیری حل مشکلاتشد.

به گزارش آنا، در این نشست، رؤسای دانشگاههای دولتی، پیام نور، علمی کاربردی، فنی حرفهای و آزاد شهرستانهای گراش، لارستان و خنج نیز به بیان مشکلات حوزه کاری متبوع خود پرداخته و راهکارهایی برای عبور از آن را ارائه داده و خواستار کمک و حمایت بیشتر نماینده مردم در مجلس شوری اسلامی برای حل این مشکلات شدند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir