کد خبر: 48167تاریخ انتشار : ۱۲:۱۰:۴۲ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷

تغییر در نامگذاری دو شهر و یک بخش فارس

ذخائر همه گروه‌های خونی بویژه A مثبت و منفی در استان فارس کاهش یافته است.

تغییر در نامگذاری دو شهر و یک بخش فارس
تغییر در نامگذاری دو شهر و یک بخش فارسمدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس، در گفت و گوی اختصاصی با به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، جزئیات مصوبه هیات وزیران درباره تقسیمات کشوری در این استان را بیان کرد.
ابراهیم استوار میمندی گفت: بنا بر مصوبه چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ هیات وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و ۲ دهستان نیز به بخش ارتقا یافتند.
وی گفت: بنا بر این مصوبه که بر اساس درخواست مردم انجام شد، نام بالا ده شهرستان کازرون به والا شهر، نام عماد ده شهرستان لارستان به عماد شهر و نام بخش کُر شهرستان مرودشت به کامفیروز شمالی تغییر یافت.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت: با مصوبه هیات وزیران، همچنین دهستان جوزار شهرستان ممسنی و دهستان فسارود شهرستان داراب نیز به بخش ارتقا یافتند.
استوار میمندی با بیان این که اجرای این مصوبه نیاز به ابلاغ دارد افزود: شکل گیری هیچ شهرستان جدیدی در فارس در جلسه هیئت وزیران تصویب نشده است.
وی گفت: تغییر نام شهرها تاثیری در اداره آنها ندارد، اما تغییر سطح دهستانها به بخش، در مدیریت، بودجه و درجه فرمانداری آن شهرستانها تغییر ایجاد میکند.
هیات وزیران در جلسه دیروز که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استانهای فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان موافقت کرد.
در این جلسه ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام ۱۲ روستا، چهار بخش، پنج شهر و یک شهرستان در استانهای فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان به تصویب هیات وزیران رسید.


منبع :: http://fars.iribnews.ir