کد خبر: 47907تاریخ انتشار : ۱۸:۳۸:۰۸ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

نشاط وسرگرمی سرلوحه برنامه سازی صدا وسیمای فارس درنوروز است

شیراز- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و نظارت صدا و سیمای مرکز فارس گفت: اهدافی که برای برنامه های نوروزی در نظر گرفته است اهداف کلان و مشتمل بر نشاط آفرینی و سرگرمی است.

نشاط وسرگرمی سرلوحه برنامه سازی صدا وسیمای فارس درنوروز است

به گزارش ایرنا سیّد محمدحسن نبوی ‌زاده یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود:تحول و ترویج آداب و رسوم استان از جمله اهدافی است که در برنامه سازی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این معرفی جاذبه های سیاحتی استان و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی از جمله اهدافی است که در ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز فارس برای نوروز در نظر گرفته شده است.
نبوی زاده بیان کرد: پوشش برنامه‌های کاروان های راهیان نور و کاروان هایی که از استان فارس به مناطق عملیاتی سفر کرده‌اند بخشی از برنامه هایی است که در این ایام در نظر گرفته شده است.
معاون مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس اضافه کرد: ویژه برنامه تحویل سال نیز چهارشنبه پخش خواهد شد البته استودیو گریزی و نمایش توانمندی های گردشگری استان یکی از اصلی‌ترین پارامترهای برنامه های نوروزی خواهد بود.
نبوی زاده گفت: علاوه بر این اهداف، ترویج عیدی ساده و ارزان قیمت اما با محبت و صمیمیت یکی از دستور عمل های مهم برنامه سازی عید خواهد بود.
وی بیان کرد: ۳۰ عنوان برنامه در قالب ۱۱۴ قسمت با ۱۳ هزار دقیقه برای تعطیلات نوروز و قبل از آن در رادیو مرکز فارس پخش خواهد شد که برنامه تحویل بهار یکی از برنامه های شاخص و ویژه برنامه عید سال نو در رادیواست.
نبوی زاده افزود: در سیمای مرکز فارس نیز ۱۲ برنامه جدید با ۱۵۶ قسمت و برآورد ۵۲۳۰ دقیقه پخش خواهد شد که شاخه نبات عنوان برنامه تحویل سال سیمای مرکز فارس است.
معاون برنامه‌ ریزی و نظارت صدا و سیمای مرکز فارس بیان کرد: بررسی مشکلات اقتصادی مردم نیز یکی از مواردی که در برنامه سازی نوروز فراموش نشده و سعی شده تا برنامه‌های متناسب با این دغدغه تولید و پخش شود.

**اطلاع رسانی، تفریح و سرگرمی رویکرد نوروزی رادیو فارس
معاون صدای مرکز فارس در این نشست خبری گفت: اطلاع رسانی ، برنامه‌های تفریحی و سرگرمی رویکرد رادیو فارس در نوروز است.
یاسر جمالی اضافه کرد: پخش برنامه های رادیو فارس در نوروز در قالب های گزارش‌های زنده، برنامه‌های تولیدی و برنامه‌های تامینی پیش‌ بینی شده است که این برنامه ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز خواهند شد.
وی بیان کرد: حفظ و صیانت از لهجه بومی و محلی شیراز و دیگر لهجه‌های استان فارس در برنامه‌های رادیو فارس اهمیت زیادی دارد.
معاون صدای مرکز فارس گفت: برنامه‌های بهار نارنج، شاخ نبات، کوچه باغ ترانه و شب چراغ در کنار نمایش‌های بلند رادیویی مهمترین برنامه‌های نوروز ۹۸ خواهد بود.

**ایجاد شور و نشاط نوروزی به مخاطب؛ اولویت سیمای فارس
معاون سیمای مرکز فارس نیز در این نشست گفت: ایجاد شور و نشاط نوروزی و ایام عید به مخاطبان مهمترین اولویت سیمای مرکز فارس در تهیه برنامه‌ است.
علیرضا باغبان‌ منش اضافه کرد: کارشناسان و میهمانان از حوزه‌های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی در برنامه‌های سیمای فارس حضور خواهند داشت و علاوه بر ویژه برنامه‌های نوروز، تمام برنامه‌های معمول شبکه فارس نیز حال و هوای نوروزی خواهد داشت.
معاون سیمای مرکز فارس با اشاره به پخش سه فیلم سینمایی که در فارس تهیه شده اند گفت: سین هشتم، سین نهم و جاده از جمله فیلم هایی است که در فارس تولید شده و در نوروز از سیمای فارس پخش خواهد شد البته در این ایام ۲۰ فیلم سینمایی و ۲۰ انیمیشن ویژه کودک و نوجوانان پخش می شود.
ع.پ / ۱۸۷۶


منبع :: http://www.irna.ir