کد خبر: 47821تاریخ انتشار : ۱۲:۰۶:۴۰ - شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

جاده در حال ساخت خیرساز،مسافت جهرم به خنج را کاهش می دهد

شیراز-ایرنا- محور جهرم – خنج ۱۶۰کیلومتر طول دارد که با ساخت جاده خیرساز(محور دیگ‌ ‌اشکن) به طول ۴۲ کیلومتر، طول این محور به ۸۰ کیلومتر کاهش خواهد یافت.

جاده در حال ساخت خیرساز،مسافت جهرم به خنج را کاهش می دهد

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: ساخت این محور از بهمن ماه ۱۳۹۳ با مشارکت خیرین شهرستان خنج آغاز شد و هم ‌اکنون ۷۵ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم تا بهمن ماه ۱۳۹۸ به بهره‌ برداری برسد.
محمدرضا رضایی افزود: این پروژه با کمک ۱۴میلیارد تومانی خیرین شهرستان خنج و اعتبار ۳میلیارد و ۶۰۰میلیون تومانی از طرف فرمانداری خنج، استانداری فارس و سازمان برنامه و بودجه در حال احداث است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با احداث این محور، مسافت خنج-جهرم به کمتر از نصف کاهش می‌یابد و تردد از محور شهر خنج به سمت جنوب کشور افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: از دیگر مزایای این محور نزدیکی فاصله شرق و غرب فارس و کاهش مسافت جاده عسلویه به کرمان خواهد بود.
به گفته وی، محور خنج-جهرم، بزرگترین جاده‌ خیّرساز جنوب کشور است و ۱۱متر عرض دارد.
رضایی بیان کرد: مجری این پروژه هیات امنای راه دیگ‌اشکن و تحت نظارت اداره کل راه و شهرسازی لارستان است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره محور جهرم-لار نیز گفت: با توجه به فرسودگی آسفالت حد فاصل روستای بریز به سمت جهرم در محور لار-جهرم، روکش این مسیر ضروری بود که عملیات روکش آسفالت به طول ۱۰ کیلومتر و عرض ۱۰/۵ متر، آغاز شده است و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
شهرستان خنج در فاصله ۲۶۵ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
۹۹۱۰ /۱۸۷۶


منبع :: http://www.irna.ir