کد خبر: 43011تاریخ انتشار : ۱:۱۱:۰۷ - سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

ارتقای شاخص‌های عمرانی فارس بزرگترین دستاورد انقلاب است

‌استاندار فارس معتقد است که ارتقای شاخص‌های عمرانی فارس و کشور در ابعاد مختلف از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران طی چهاردهه گذشته محسوب می شود.

ارتقای شاخص‌های عمرانی فارس بزرگترین دستاورد انقلاب است

شعار سال: ‌استاندار فارس معتقد است که ارتقای شاخص‌های عمرانی فارس و کشور در ابعاد مختلف از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران طی چهاردهه گذشته محسوب می شود.

‌عنایت‌الله رحیمی در نخستین روزهای فعالیت خود به عنوان استاندار فارس بزرگترین دستاورد انقلاب را در آستانه چهل سالگی استقلال و آزادی ایران دانست و گفت: امروز با پشوانه این دو مؤلفه بزرگ می‌توانیم در دنیا حرف بزنیم، از کسی تبعیت نکنیم و زندگی مسالمت‌آمیزی را در سطح بین‌الملی ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه معاندین و بدخواهان دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام را هدف قرار داده‌اند،‌ افزود: اگرچه این موضوع رسالت‌ها را در تبیین دستاوردها دو چندان می‌کند، اما نباید فراموش کرد که مردم ما خود هشیار و آگاه هستند و دستاوردها برایشان ملموس است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه دشمنی بسیاری از بدخواهان با ایران به ضدیت آنها با اصل نظام و اسلامی بودن آن بر می‌گردد، گفت: در این باره هم راه به جایی نخواهند برد، همانگونه که طی چهل سال گذشته تمام تلاش خود را برای جلوگیری از رشد رو به جلو نظام به کار برده‌ و ناکام بوده‌اند.

رحیمی با بیان اینکه فرزندان انقلاب و مردم از بدو پیروزی تاکنون تلاش‌های مطلوبی برای ارائه خدمات ارزنده به کشور کرده‌اند، عنوان کرد: ایران امروز به لحاظ فرهنگی کشوری بالنده است. آشنایی و عمل به معارف اسلامی به شدت نسبت به گذشته در کشور و استان فارس افزایش یافته که جای خرسندی و خوشحالی دارد.

وی همچنین با اشاره به دستاورهای نظام در زمینه مباحث ملموس و محسوس مانند فعالیت‌های خدماتی، رفاه و آسایش، پیشرفت اقتصادی و عمران و آبادانی پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: این دستاوردها مربوط به دولت خاصی نیست که به کل نظام تعلق دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه در بعد فیزیکی نیز قبل از انقلاب در این استان هیچ خط راه آهنی وجود نداشته اما امروز بیش از ۵۰۰ کیلومتر خط ریلی فعال داریم که کار حمل و نقل مسافر را انجام می دهد، افزود: هم‌اینک بیش از هزار کیلومتر احداث خط ریلی در دست اجرا قرار دارد.

رحیمی همچنین با بیان اینکه قبل از انقلاب هیچ حمل و نقل ریلی درون شهری در فارس نداشته‌ایم، وجود متروی مجهز در شیراز به طول ۲۴٫۵ کیلومتر در خط یک را مصداق یک دستاورد بزرگ طی چهل سال گذشته در این کلانشهر ذکر و خاطرنشان کرد: شش خط دیگر مترو نیز در دستور کار قرار دارد که هم‌اکنون خط ۲ آن در دست اجراست.

به گفته رحیمی، قبل از انقلاب یکهزار و ۵۰ کیلومتر راه آسفالته در فارس وجود داشته که این آمار امروز به ۲۱ هزار و ۵۰۰ راه در محورهای اصلی، فرعی، بزرگراه و آزاد راه افزایش یافته که نشان از رشد رو به جلو و شتابنده در این حوزه دارد.

وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز فرودگاه‌های متعددی نظیر شهید دستغیب شیراز، لارستان، لامرد و جهرم وجود دارد که همه آنها عملیانی و خدمات ارزشمندی را به مردم فارس و کشور ارائه می‌کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه در زمینه برق و گاز نیز آمارها قابل توجه هستند، گفت: به عنوان مثال؛ قبل از انقلاب در کل فارس تنها یک شهر و یک روستای دارای گاز بوده‌اند که آن روستا نیز به دلیل قرار گرفتن در مسیر انتقال خط گاز دارای گاز شده بود اما از پس از انقلاب تاکنون ۹۴ شهر دارای گاز شده‌اند که ۱۹ مورد آن مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم است.

رحیمی یادآور شد: از ابتدای انقلاب تاکنون یکهزار و ۶۲۵ روستا از نعمت گاز برخوردار شده‌اند که به ۸۸۵ روستای آن در دولت تدبیر و امید گاز رسانی انجام شده است.

وی همچنین افزایش برق رسانی از ۷۰۸ کیلومتر شبکه و مدار قبل از انقلاب به پنج هزار و ۶۷۳ کیلومتر پس از انقلاب را از دیگر دستاوردهای انقالب در استان فارس برشمرد.

استاندار فارس با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها به ۱۸۹ روستا در استان برق رسانی انجام شده بود، گفت: امروز با رشد ۲۰ برابری برق رسانی در روستاها مواجهیم و هم‌اینک سه هزار و ۸۵۹ روستا در فارس دارای برق هستند.

رحیمی همچنین با تصریح بر اینکه طی سال‌های پس از انقلاب تاکنون بنیاد مسکن خدمات زیادی در روستاها انجام داده که قابل توجه است،‌ گفت: امروز هیچ روستای بالای ۲۰ خانوار در فارس وجود ندارد که طرح هادی برای آنها تهیه نشده باشد.

وی به حوزه ورزش و جوانان و قیاس دستاوردهای قبل و بعد از انقلاب در این حوزه هم اشاره و عنوان کرد: قبل از انقلاب ۲۷ باب مکان ورزشی در کل فارس فعال بوده که امروز به ۸۶۱ مکان ورزشی ارتقا یافته است.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: در زمینه کشاورزی نیز تنها چهار واحد صنایع تبدیلی وجود داشته که بعد از انقلاب به ۷۳ واحد افزایش یافته است.

رحیمی ادامه داد: قبل از انقلاب کل پوشش آبیاری تحت فشار و نوین در فارس حدود هزار هکتار بوده که امروز به ۲۳ هزار و ۹۳۹ هکتار افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که استان فارس قبل از انقلاب کشت گلخانه نداشته‌ اما امروز ۴۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای را تجربه می‌کند.

استاندار فارس همچنین معتقد است که علی‌رغم دستاورهای فاخر در حوزه‌های مختلف از بدو پیروزی انقلاب تاکنون اما همچنان تنگناهایی وجود دارد که با حمایت همه جانبه همه نهادهای اجرایی و انقلابی و همراهی مردم می‌توان به رفع مشکلات مورد توجه و انتظار مردم همت گمارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۱۱۰۱۰۰۲۴۷ ، www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir