کد خبر: 44558تاریخ انتشار : 11:21:10 - سه‌شنبه 26 فوریه 2019

۸۴۳۹ اثر  به بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس ارسال شد

۸۴۳۹ اثر  به بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس ارسال شد

دبیر بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس گفت: هشت هزار و ۴۳۹ اثر از ۲ هزار و ۴۵۰ نفر به کنگره رسیده که با حضور ۱۰ داور برگزیدگان انتخاب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمود اکرامیفر صبح امروز در مراسم اختتامیه بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و دومین جشنواره شعر ترنم حماسه که در مجتمع طلائیه نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت:مسیر انتقال فرهنگ باید علمی باشد وشعر یکی از راههای انتقال فرهنگ است.

وی با بیان اینکه شعر در موسیقی و سرود مهم است، افزود: شعر ظرفیتهای بسیار فراوانی دارد و ازموثرترین ابزار در انتقال فرهنگ دفاع مقدس است، به همین دلیل شعر هدف نیست بلکه وسیلهای برای پیشبرد اهداف است.

خبر جدید  نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی جنوب کشور در شیراز آغاز شد

اکرامیفر با اشاره به آثار رسیده به کنگره گفت:هشت هزار و ۴۳۹ اثر از ۲ هزار و ۴۵۰ نفر به کنگره رسیده کهبا حضور ۱۰ داور برگزیدگان انتخاب شدهاند.

محدثی، دبیر دومین جشنواره شعر ترنم حماسه نیز در ادامه با اشاره به اینکه این کنگره سال گذشته با هدف جبران فضای خلا آلودی که در حوزه متون مناسب برای تولید آثار در حوزه مفاهیم دفاع مقدس احساس میشد، آغاز به کار کرداظهار داشت: در این حوزه نیازمندمفهومی جدید هستیم و امیدواریم شاعران نگاههای تازهایبه آن داشته باشند.

خبر جدید  ۱۳۱ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد‌‌‌‌

وی افزود: جشنواره شعر و ترنم حماسه دومین سال خود را امروز تجربه کرد و حدود ۲۰۰ شاعرآثار خود را ارسال کردند،حدود ۶۰۰ اثر به این کنگره رسید و در نهایت ۹ اثر به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ۳۷۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در استان فارس پرداخت شد