کد خبر: 44668تاریخ انتشار : ۱:۳۱:۵۳ - پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷

۳۰ شعبه مرکز تخصصی آموزش خانواده در فارس افتتاح شد

۳۰ شعبه مرکز تخصصی آموزش خانواده  در فارس افتتاح شد

شیراز – ۳۰ شعبه مرکز تخصصی آموزش خانواده بهارِنکو در شهرستان های استان فارس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز چهارشنبه در جریان مراسم افتتاح همزمان ٣٠ مرکز بهار نِکو گفت : هدف اصلی مرکز بهار نکو این است که نظام سلامت خانواده برا محکم تر سازد.

منصور کشفی با اشاره به کار کرد مزکر بهار نکو بیان کرد : تا قبل از تاسیس این مرکز آمار طلاق در میان زوجین با زندگی مشترک زیر پنج سال ۴۵ درصد بوده است و با بر پایی این مرکز این آمار به ۲۲ درصد رسید.

کشفی افزود : این مرکز در مدت هشت سال خدمت به شهروندان امروزه با همکاری نهاد رهبری در دانشگاه توانست در تمامی شهرستان های استان فارس شعبه های خود را تاسیس کند.

همچنین مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئول مرکز بهار نِکو با اشاره به راه اندازی این مرکز بیان کرد : این مرکز در ابتدا در حرم مطهر شاهچراغ(ع) راه اندازی شد و در مدت فعالیت خود گنجایش حضور مردم در این مرکز را نداشتیم.

حجت الاسلام حمید مقامی ادامه داد : ما با ریاست وقت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشکلات خود را بیان کردیم و ایشان حمایت های لازم را برای ما ایجاد کرد و با حمایت دانشگاه توانستیم پیشرفت های چشمگیری را برای مرکز ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اشتغالزایی این مرکز گفت : با افتتاح تمامی شعبه های این مرکز در استان ما می‌توانیم ۵۰۰ شغل برای مشاوران و پزشکان ایجاد کنیم.

کد خبر ۴۵۵۵۰۸۰


منبع :: https://www.mehrnews.com