کد خبر: 44293تاریخ انتشار : 1:12:44 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

۱۸۸۹ ‌زندانی‌ در استان فارس با صلح و سازش آزاد شدند

۱۸۸۹ ‌زندانی‌ در استان فارس با صلح و سازش آزاد شدند

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: در ۱۰ ماه امسال تعداد هزار و ۸۸۹  نفر از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حجتالاسلام سید عبدالمهدی موسوی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف در جهت افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال با تلاش اعضا و کارکنان مستقر در شعب ویژه زندان و سایر شعب اجرای احکام شوراهای حل اختلاف استان، تعداد هزار و ۸۸۹ نفر از زندان آزاد شدهاند.

خبر جدید  میزبانی مسجد تاریخی نصیرالملک از قاریان قرآن؛ «چهارده روایت» در مساجد تاریخی شیراز برگزار می‌شود

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: در این مدت تعداد ۳ هزار و ۳۳۹ فقره پرونده توسط مراجع قضایی استانیا با درخواست شاکی یا خواهان پرونده جهت صلح و سازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندانهای استان ارجاع شده که با تلاش اعضای این شعب بالغ بر ۳ هزار فقره پرونده مختومه و هزار و ۳۸۹ فقره منجر به صلح و سازش شده است.

وی خاطر نشان کرد: مجموعه شوراهای حل اختلاف با هدف بهرهگیری از مشارکتهای مردمی، ایجاد فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلاف از طریق کدخدامنشی، تلاش برای حل و فصل دعاوی از طریق مذاکره بین طرفین و پیشگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضائی ایجاد شده است.

خبر جدید  سی‌امین دوره جشنواره تئاتر استان فارس برگزار می‌شود

رئیس شوراهای حل اختلاف استان بیان کرد: هم اکنون ۴۳۵ شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان فارس در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۱۴ شعبه ویژه صلح و سازش پروندههای زندانیان در زندانهای استان در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ۱۶۶ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد‌‌‌‌