کد خبر: 11356تاریخ انتشار : 11:57:00 - چهارشنبه 16 مه 2018

۱۱ هکتار از اراضی مستعد گیاهان دارویی در استان فارس شناسایی شد

۱۱ هکتار از اراضی مستعد گیاهان دارویی در استان فارس شناسایی شد

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد و گفت: در مجموع ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس به خارج از کشور صادر می‌­شود. شعار سال: مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در […]

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد و گفت: در مجموع ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس به خارج از کشور صادر می‌­شود.

شعار سال: مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد و گفت: در مجموع ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس به خارج از کشور صادر می‌­شود.
مهرزاد بوستانی، از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد و اظهار داشت: این میزان به صورت سنتی توسط دامداران، شاغلان حرفه‌­ای در این زمینه و بهره‌­برداران خرده پا برداشت می­‌شود.

خبر جدید  اردوی راهیان نور بهترین راه فرهنگ سازی در نسل جوان است

وی با اشاره به برداشت ۱۵۰ تن گیاهان دارویی از این اراضی گفت: ۵۰ نوع از ۸۰ نوع گیاهان دارویی شاخص در استان فارس وجود دارد و بخشی از این برداشت به مصرفی داخلی می­‌رسد و بخشی روانه بازارهای خارجی می­‌شود.

بوستانی افزود: در مجموع ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس، به خارج از کشور صادر می‌­شود که بخشی از این صادرات حاصل برداشت از اراضی شناخته شده استان است و بخشی از آن از استان‌­های مجاور جمع‌­آوری می‌­شود.

خبر جدید  پرورش ورزشکاران قهرمان اولویت هیات پزشکی ورزشی فارس است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از اجرای طرح‌­های مطالعاتی در جهت حفظ این منابع ارزشمند استان فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: با مطالعه و سرمایه­‌گذاری بر روی این ظرفیت عظیم استان فارس می­‌توان علاوه بر اشتغال­ و درآمدزایی برای استان، درآمدزایی ارزی درخوری نیز داشته باشیم.

بوستانی بیان کرد: حاصل این طرح­‌های مطالعاتی در اختیار برداشت­‌کنندگان قرار خواهد گرفت تا با بهره‌­برداری اصولی و صحیح از این منابع و به همراه بذر­پاشی سالیانه زمینه برای حفظ و احیای این منابع فراهم شود و با درآمدزایی برای  و دامدارن، فشار بیش از حد از روی مراتع برداشته شود.

خبر جدید  آسمان فارس، قسمتی ابری با وزش باد

وی تصریح کرد: عمده اراضی گیاهان دارویی سنتی در استان فارس در شهرستان‌­های نی‌ریز، لار، داراب، استهبان، سپیدان، کازرون، شیراز، مرودشت، اقلید و بوانات وجود دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۷۲۷۶۵۴ ، www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , ,