مراسم گرامیداشت مقام مادر و روز زن همراه با پاسداشت میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) و اجرای برنامه‌های متنوع در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. " />گرامیداشت مقام و منزلت مادر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دیار حافظ
کد خبر: 44689تاریخ انتشار : 1:58:18 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019

گرامیداشت مقام و منزلت مادر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

گرامیداشت مقام و منزلت مادر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

مراسم گرامیداشت مقام مادر و روز زن همراه با پاسداشت میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) و اجرای برنامه‌های متنوع در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا، معاونت دانشگاه در امور سمای لاهیجان و سیاهکل همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) به منظور گرامیداشت مقام و منزلت مادر و به پاس تکریم کارکنان زن این مرکز آموزشی فرهنگی اقدام به برگزاری نشستی صمیمانه با آنان کرد و از بانوان شاغل در سمای لاهیجان با اهدای گل قدردانی شد.

افشار ضیاظریفیرئیس مرکز آموزشی فرهنگی سمای لاهیجان و سیاهکل در این مراسم اظهار کرد: مجموعه سمای لاهیجان و سیاهکل به تمامدختران و بانوان موفق پرورشیافته در این مرکز آموزشی فرهنگی و مدارس زیرمجموعه آن افتخار میکند؛ اگر در این مجموعه با حدود ۲ هزار نفر دانشجو و دانش آموز در مقاطع سنی مختلف و رشتههای تحصیلی متنوع توانستهایم موفق باشیم و مورد اعتماد شهروندان فهیم و عزیز لاهیجان و سیاهکل قرار گیریم، بخش زیادی از این افتخارت متعلق به بانوان شاغل در سما بوده که باید به آن افتخار کنیم.

همزمان با ولادت باسعادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س ) و سلاله پاکش حضرت امام خمینی (ره) مراسم گرامیداشت روز زن و جشن میلاد دخت نبی مکرم اسلام در سالن همایشهای شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید برگزار شد.

جواد گرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و سلاله پاکش حضرت امام خمینی (ره) و روز مادر به توصیف خصایل نیکو و شخصیت آسمانی حضرت صدیقهطاهره(س) پرداخت و گفت: پرورش حضرت فاطمه در مکتب وحی و زندگی با سرچشمه جوشان امامت و ولایت مهمترین عاملی است که باعث میشود ایشان به شخصیتی والا و جهانی مبدل شوند و اسوهای حقیقی برای تمام انسانها باشند.

خبر جدید  اعزام 95 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون به اردوی راهیان نور

حجتالاسلام عبدالعلی پاکزاد مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س)با بیان اینکه مفسر واقعی قرآن کریم حضرت زهرا (س) است اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در بخشی از خطبه فدکیه به فلسفه احکام و مسائل عقیدتی اشاره کرده است و از آن جمله فرموده: خداوند ایمان را به جهت پاکی شما از شرک قرار داده است.


عضو هیئت علمی واحد بندرگز در بیان معنای ایمان واقعی تصریح کرد: ایمان به معنای باور قلبی و التزام و بناگذاری به انجام دستورات ذات اقدس حق است و صرف این که بگوییم ما باور قلبی به خداوند داریم دلالت بر مؤمن بودن ما ندارد؛ بلکه باید بنا را بر آن بگذاریم که به باور خویش جامه عمل بپوشانیم.

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) دانشآموزان دختر جشن تکلیف خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدشهر برگزار کردند.

خبر جدید  انقلاب اسلامی ایران بزرگترین تحول قرن بود


در این مراسم که با حضور امامجمعه زاهدشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدشهر، معلمان، دانشآموزان و اولیای آنها برگزار شد، دانشآموزان رسیدن به سن تکلیف را همراه با برنامههای متنوع سرود، تواشیح، نمایش تئاتر و نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام جمعه و دیگر برنامهها جشن گرفتند.

سیدابراهیم دشتی رئیس واحد زاهدشهر در این مراسم گفت: زنان و دختران مسلمان باید در زندگی خود با الگو قراردادن حضرت فاطمه (س) بهعنوان یک مادر در تربیت فرزند، بهعنوان یک همسر در وظایف همسرداری و بهعنوان یک عضو جامعه همانند حضرت فاطمه (س) پیرو و حامی امام و ولی خود باشند.

به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا(س) ، جشن میلاد حضرت زهرا و روز زنبا هدف بزرگداشت مقام زنبا حضور جمع کثیری از استادان، کارکنان و با همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد.

فرید نعیمی رئیس واحد شهرضا در این مراسمدر سخنانی با تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا (س)؛ وجود نازنین حضرت زهرا(س) را مایه فخر و مباهات همه مسلمانان و بهخصوص شیعیان دانست و الگوگیری از شخصیت کامل و بیبدیل دخت رسول خدا(صلیالله علیهو آله) را برای تمام زنان مایهآرامش و سعادت در زندگی عنوان کرد.

خبر جدید  کمک دانشگاه آزاد اسلامی سروستان به کشف استعداد دانش‌آموزان

در این مراسم با اهدایگل و لوح یادبود از کارکنان زن تجلیل شد.

کارگاه عفاف و حجاب با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی با حضور جمعی از دانشجویان و کارکنان و اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش برگزار شد.در این کارگاه حجتالاسلامعلیرضا نوری از روحانیون خاشدرباره اهمیت عفاف و حجاب در جامعه اسلامی سخنانی را ایراد کرد و آسیبهای رعایتنکردن حجاب اسلامی در جامعه و خانوادهها را مورد بررسی قرار داد.

ابراهیم صباغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش هم در ابتدای جلسه با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به بیان جایگاه و مقام والای آن حضرت پرداخت و ایشان را الگویی بسیار ارزشمند برای همه زنان و بانوان مسلمان برشمرد.

‏وی حجاب را سمبلی از اقتدار بانوان دانست و گفت:‏‏ پوشش مناسب یک خانم مانند دژی محکم او را از هجمهها و نگاههای زیانبار در امان نگاه میدارد.

در پایان این کارگاهبه تعداد ۱۰ نفر ازکسانی که نامشان فاطمه و زهرا بود هدایایی از طرف دفتر فرهنگ اسلامی واحد خاش به رسم یادبود اهدا شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,