کد خبر: 56607تاریخ انتشار : 9:30:33 - شنبه 11 آوریل 2020

کوچ زود هنگام عشایر ممنوع شد

کوچ زود هنگام عشایر ممنوع شد

مرکز فارس، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین گفت: با کوچ زود هنگام و خارج از برنامه عشایر برخورد و از انجام آن جلوگیری می‌شود.

شعار سال: با کوچ زود هنگام و خارج از برنامه عشایر برخورد می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین گفت: با کوچ زود هنگام و خارج از برنامه عشایر برخورد و از انجام آن جلوگیری می‌شود.

یعقوب نظریان مادوانی افزود: چرای زود هنگام دام در مراتع یکی از عوامل مهم تخریب عرصه‌های طبیعی است از این رو زمان ورود دام به مراتع ییلاقی باید مطابق با تاریخ کوچ و پروانه‌های مرتعداری صادر شده باشد.

خبر جدید  جایگاه خاص استان فارس در فعالیت‌های قرآنی/ 80 درصد شركت‌كنندگان آزمون حفظ و مفاهیم، بانوان بودند

وی تصریح کرد: در ادامه گشت‌های نوروزی مامورین منابع طبیعی این شهرستان با کوچ زود هنگام خودرویی عشایر از سمت شهرستان خنج مواجه شدند که پس از بررسی این موضوع توسط کارشناس مرتع از ادامه مسیر دامداران جلوگیری شد.

وی با اشاره به تاکید مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان فارس مبنی بر کنترل شریان اصلی کوچ در شهرستان اظهار کرد: این شاه راه کوچ عشایری توسط کارشناسان مرتع این اداره زیر نظر و در کنترل کامل است.

خبر جدید  جامعه امروزی نیازمند شناخت بیشتری از حضرت زهرا(س) است/ استقبال جوانان از هنرهای دینی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه کوچ قبل از موعد عشایر به مراتع ییلاقی فارس و اصفهان تخلف محسوب می‌شود، گفت: این اتفاق موجب تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و مشکلات زیادی در خدمات رسانی به این قشر مولد می‌شود.

قیروکارزین با وجود عرصه‌های مرتعی غنی از مهم‌ترین سکونت گاه‌های عشایری در فصول پائیز و زمستان است و شریان اصلی کوچ از این شهرستان عبور می‌کند.

خبر جدید  می کوشیم یک تیم فوتبال در لیگ برتر داشته باشیم

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری عصرایران، تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۹، کدخبر: ۷۲۰۷۳۱ ، www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,