کد خبر: 57004تاریخ انتشار : 18:54:02 - شنبه 11 جولای 2020

کمیته طبیعت‌گردی در استان فارس تشکیل شد

کمیته طبیعت‌گردی در استان فارس تشکیل شد

سید موید محسن‌نژاد از برگزاری کمیته طبیعت‌گردی فارس با موضوع توسعه پایدار گردشگری با رویکرد حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سید موید محسن‌نژاد معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، اظهار کرد: استان فارس به واسطه تنوع اقلیمی و آب و هوایی به استانی چهار فصل تبدیل شده است که علاوه بر دارا بودن نزدیک به ۳ هزار اثر تاریخی ثبت شده در فهرست ثبت ملی، دارای جاذبه‌های طبیعی متنوعی است که هر یک از جاذبه‌ها در نوع خود بی‌نظیر است.

خبر جدید  سهم شهرستان‌های فارس از بارش رحمت الهی

او با اشاره به ۱۱ اثر ثبت جهانی در استان فارس افزود: پتانسل مناطق طبیعی آبشار‌ها و چشمه‌های موجود در فارس دارای ویژگی‌های متفاوتی با استان‌های دیگر است که بعضی از این مناطق حتی قابلیت ثبت در فهرست جهانی را نیز دارند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در جلسه کمیته طبیعت‌گردی موضوعاتی از قبیل تعریف مسیر‌های طبیعت‌گردی به تفکیک شهرستان‌ها، ظرفیت‌سنجی و امکان‌سنجی مناطق طبیعی و برنامه‌ریزی برای تطبیق میزان بازدید متناسب با ظرفیت آن مناطق، سامان‌دهی تور‌های طبیعت‌گردی بررسی و مصوب شد.

خبر جدید  تولید بیش از ۷۰ تن زیره در مرودشت

محسن‌نژاد اضافه کرد: جلسات این کمیته هر سه ماه یک‌بار برگزار و به تناسب دستور جلسات از نهادها، ارگان‌ها و تشکل‌های مرتبط برای حضور در جلسه دعوت خواهد شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,