کد خبر: 43525تاریخ انتشار : 1:00:27 - دوشنبه 4 فوریه 2019

کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی خیرین بهزیستی به پروژه‎های عمرانی فارس

کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی خیرین بهزیستی به پروژه‎های عمرانی فارس

ایلنا: مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: سال گذشته خیرین بهزیستی ۱۵۰ میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی کمک کردند.

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: سال گذشته خیرین بهزیستی ۱۵۰ میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی کمک کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، «سید مرتضی موسوی» مدیرکل بهزیستی استان فارس در آیین افتتاح مرکز جامع توانبخشی و خانه نگهداری از معلولان ذهنی لامرد گفت: با رویکردی پیشگیری کهسازمان بهزیستی در استان فارس در پیش گرفته است در ۲۰ سال گذشته با غربالگریشنوایی، بینایی و ژنتیکدر استان فارس توانستیم از دو برابر شدن جمعیت نابینایان و ناشنوایانجلوگیری کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۸ هزار ۹۰۰ نابینا و ۱۷ هزار و ۸۰۰ ناشنوا داریم که دقیقا معادل همین تعداد در غربالگریها پیشگیری کردیمتا معلولیت جدیدی به وجود نیاید.
موسوی بیان داشت: رویکرد دیگربهزیستی در زمینهتوانبخشی و توانمندسازیاست کهدسترسی به خدماترا آسان کردیم و افتتاح این مرکز جامع نمونهای از این موضوع است.
مدیرکل بهزیستی فارس تصریحکرد: توانبخشی مبتنی بر جامعهدر همه روستاهای استان فارس وجود دارد که از سال ۹۵ تعداد ۱۱ تسهیلگر عشایر انتخاب و ۴۳۰۰ معلول عشایر شناسایی شده اند و در کل در استان ۱۳۰ هزار معلول شناسایی شده است و تلاش داریم خدمات را به اقصی نقاط استان با انتخاب تسهیلگرانگسترش دهیم.
این مسئول در ادامه گفت: سومین رویکرد سازمان بهزیستی،استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی بویژهخیرین هستند که توانستیم در کنار بحث خیرین مدرسه ساز و خیرین سلامت؛خیر جمعی را تعریف کرده و در این زمینه در کشور پیشتاز باشیم.
موسوی یادآور شد: خیرین بهزیستی در سال گذشته ۱۵۰میلیارد ریالبه پروژه عمرانی کمک کردند و امسال اولین مرکز جامع توانبخشی و خانه نگهداری از معلولان شدید ذهنی لامرد به همت خیراندیش قائدی در زمینی بهمساحت ۱۷۸۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال ساخته شد و ۶ میلیارد ریالبرای خریدتجهیزاتتوانبخشی (فیزیوتراپی کاردرمانی و گفتاردرمانی) هزینه شده است.
خبر جدید  کشف 55 میلیارد تومان کالای قاچاق در سه ماه نخست سال جاری در فارس/ معارفه فرمانداران پاسارگاد و سروستان هفته آینده


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,