کد خبر: 56815تاریخ انتشار : 20:44:51 - دوشنبه 11 مه 2020

کاهش نرخ رشد متوسط روزانه مبتلا به ویروس کووید-۱۹ در کشور

کاهش نرخ رشد متوسط روزانه مبتلا به ویروس کووید-۱۹ در کشور

آمار مبتلایان به کرونا در استان فارس به چهار هزار و ۲۳۳ مورد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) نشان می‌دهد که میزان رشد متوسط روزانه مبتلایان ویروس کووید-۱۹ در دنیا از ۲.۹۶ درصد در ده روز نخست اردیبهشت به ۲.۶۵ درصد در ۱۰ روز دوم اردیبهشت (۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت) کاهش یافته است. محمدجواد دهقانی افزود: این در حالی است که در کشور میزان رشد متوسط روزانه در همین بازه زمانی از ۱.۳۲ درصد به ۱.۴ درصد افزایش یافته است. متوسط نرخ رشد ویروس در کشور در دهه دوم فروردین ماه ۵.۳۷ درصد بود که در دهه سوم همین ماه به ۲.۴۵ درصد کاهش یافت و با توجه به کاهش آن در دهه اول اردیبهشت به ۱.۳۲ درصد، انتظار میرفت این روند کاهشی به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه روند رشد متوسط روزانه سایر کشور‌ها در همین بازه زمانی کاهشی بوده است، ادامه این روند برای کشور نگران کننده است. برای سایر کشور‌ها تحلیل‌های آماری قبل حاکی از ادامه روند کاهشی رشد انتشار ویروس در بازه زمانی مشابه بوده است.
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، جهت تسریع فرایند اطلاع رسانی در زمینه یافته‌های جدید علمی در مورد ویروس کووید-۱۹ و کمک به پژوهشگران، سیاست‌گذاران حوزه سلامت و عموم مردم و نیز پاسخ دهی مطلوب به همه¬گیری جهانی، سامانه نماگرکووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) را از ابتدای بروز بیماری راه اندازی کرده است. اطلاعات این پایگاه شامل جدیدترین مقالات علمی تمام متن منتشرشده و پیش چاپ و نیز آمار مربوط به وضعیت انتشار بیماری بر اساس نقشه جهانی از وضعیت همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بوده و با جستجو در آن تازه‌ترین آمار مبتلایان، مرگ و میر، درمان‌شدگان و همچنین نسبت‌های ابتلا به جمعیت به تفکیک هر کشور و مقایسه بر اساس نمودار زمانی-مکانی قابل مشاهده است. آدرس وبگاه این سامانه https://maps.isc.gov.ir/covid۱۹/)) بوده که از طریق وبگاه اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) https://www.isc.gov.ir)) در دسترس است.
دهقانی گفت: در حال حاضر حدود ۹۰۴۳ مدرک از آخرین یافته‌های علمی در خصوص ویروس کووید-۱۹ در قالب مقاله تمام متن چاپ شده و پیش چاپ در این سامانه در دسترس محققان و پژوهشگران قرار دارد و البته این اطلاعات به طور روزانه به روز رسانی می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  خون شهدا ضامن اقتدار ایران اسلامی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,