کد خبر: 219تاریخ انتشار : ۸:۵۷:۵۵ - جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

چاه آب آشامیدنی باعمق ۵۲۰ متر در جهرم حفر شد

چاه آب آشامیدنی باعمق ۵۲۰ متر در جهرم حفر شد

چاه به عمق ۵۲۰ متر برای استحراج آب آشامیدنی در جهرم حفر شده که فرماندار این شهرستان گرمسیری و دارای تنش آبی می گوید این چاه عمیق ترین چاه آب شرب کشور است. شعار سال: علیرضا صحراییان معاون استاندار فارس و فرماندارویژه شهرستان جهرم دوشنبه به ایرنا گفت:عمیق‌ترین چاه آب شرب کشور با بهره‌گیری از نسل […]

چاه به عمق ۵۲۰ متر برای استحراج آب آشامیدنی در جهرم حفر شده که فرماندار این شهرستان گرمسیری و دارای تنش آبی می گوید این چاه عمیق ترین چاه آب شرب کشور است.

شعار سالعلیرضا صحراییان معاون استاندار فارس و فرماندارویژه شهرستان جهرم دوشنبه به ایرنا گفت:عمیق‌ترین چاه آب شرب کشور با بهره‌گیری از نسل ششم کابل تجمیعی (SWR) با هدف رفع کمبود آب آشامیدنی هفت روستای بخش مرکزی و کردیان، آماده‌ی بهره ‌برداری است.

وی افرود: این چاه با دبی ۲۲لیتر در ثانیه حفر شده و اعتبار تجهیز آن ۱۲میلیارد ریال است که از محل صندوق توسعه‌ ملی اختصاص یافته است.

صحراییان گفت:‌این چاه ماه آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و مشکل آب شرب ۲۵۰۰مشترک رفع خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ تجهیز این چاه با نظارت مستقیم مهندس قاسمی، مدیر دفتر انرژی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مهندس مهرنوش مسئول انرژی و آب بدون درآمد استان فارس و دیگر ناظران انجام گرفته است.

پیش از این صالح جهرمی معاون حفاظت و بهره برداری سازمان آب منطقه ای فارس گفته بود: وجود ۲ هزار و ۷۰۰ چاه غیرمجاز در جهرم معادل چاه های غیرمجاز ۶ استان کشور است.

معاون حفاظت و بهره برداری سازمان آب منطقه ای فارس همچنین با اشاره به برداشت ۸۰ درصد منابع آب تجدید پذیر در جهرم گفت: از ۱۲۰ حلقه چاه صنعتی در جهرم ۱۰۰ برابر حدمجاز برداشت می شود.

مسئولان آب در فارس بارها گفته اند: تشدید طرح پرکردن چاه های غیر مجاز باید در دستور کار مسئولان شهرستان ها قرار گیرد و جلو اضافه برداشت ها با نصب کنتورهای هوشمند گرفته شود.

جهرم در ۱۸۶ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار ۲۴ مهر ۹۶، کدمطلب:۸۲۶۹۷۷۲۸، http://www.irna.ir

[ad_2]

Source link