کد خبر: 43565تاریخ انتشار : 0:54:55 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری سالانه ۵۵۵ میلیون دلار در فارس

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری سالانه  ۵۵۵ میلیون دلار در فارس

ایلنا: مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان فارس گفت: سال‌جاری ۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی با اعتبار ۹۵ میلیون دلاری در فارس به تصویب رسیده و جلب شده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان فارس گفت: سال‌جاری ۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی با اعتبار ۹۵ میلیون دلاری در فارس به تصویب رسیده و جلب شده است.

به گزارش ایلنا بابک دایی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد و دارایی یکدستگاه فرابخشی و ستادی است، افزود: اقتصاد کلان در این وزارتخانه و بهتبع آن در دستگاه امور اقتصاد و دارایی استانها رصد و پایش میشود.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تولید ناخاصل داخلی استان فارس تا سال ۹۴ حدود ۵۹ میلیارد تومان و تولید سرانه نیز ۱۲ میلیون تومان محاسبه شده است.

دایی با اشاره به نرخ بیکاری استان ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی و نرخ بیکاری فارس تا پاییز ۹۷ به ترتیب ۴۰٫۲ درصد و ۱۴٫۵ درصد ومیزان سپردههای بانکی این استان تا پایان دیماه را ۵۹ میلیون میلیارد تومان است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ادامه داد: تسهیلات اعطایی و نسبت مصارف به منابع بانکی نیز در همین تاریخ به ترتیب ۳۸ میلیون میلیارد تومان و ۸۱ درصد گزارش شده است.

خبر جدید  ایده اروپای قدرتمند از مسیر همکاری با ایران می گذرد

دایی با بیان اینکه حق بیمه واحدهای تولیدی فارس تا انتهای آذر امسال ۷۲۹ میلیارد تومان است، افزود: خسارت پرداختی تا ۹ ماهه امسال ۵۴۵ میلیارد تومان و میزان صادرات خارجی استان تا پایان دی ماه ۲۱۴ میلیون دلار گزارش شده است.

وی بیان کرد: بالغ بر ۷۰ درصد پروژههای سرمایهگذاری خارجی فارس در حوزه انرژیهای خورشیدی و تجدیدپذیر بوده است .

به گفته او استان فارس از ابتدای سال ۹۷ تا پایان دی ماه بالغ بر ۸۳ میلیون دلار واردات کالا و اقلام داشته است.

دایی با بیان اینکه سال ۸۱ قانون سرمایهگذاری خارجی در کشور به تصویب رسید، ادامه داد: از آن پس تاکنون ۶۶ طرح سرمایهگذاری خارجی در فارس بالغ بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار انجام شده که ۳۳ طرح آن با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری تنها مربوط به سه سال اخیر بوده است.

خبر جدید  دلیل سیل شیراز دست‌کاری در مسیر رودخانه و انتقال آب بود/ آبگرفتگی محله سعدی سابقه 24 ساله دارد

وی افزود: سال ۹۶ یک میلیارد و ۸ میلیون دلار جلب سرمایهگذاری خارجی در فارس انجام شده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ادامه داد: اگرچه سهم و هدف سرمایهگذاری سالانه فارس ۵۵۵ میلیون دلار پیشبینی شده اما در حال حاضر به میزان تحقق بالاتر و به مبلغ بیش از یک میلیارد دلاری رسیدهایم.

وی با اشاره به تعداد کارکنان حقوقبگیر استان گفت: تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۵ کارمند در استان وجود دارد که از این تعداد بیشترین آنها مربوط به کارکنان سازمان جهاد کشاورزی با دو هزار و ۳۹۸، استانداری با یکهزار و ۲۷۱ و ادارهکل بهزیستی با یکهزار و ۵۵ کارمند است.

دایی بیان کرد: امسال از کشورهای چین، بلژیک، مالزی، اتریش، قطر و آمریکا طرحهای سرمایهگذاری در فارس جلب شده است.

خبر جدید  فارس در رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان با اشاره به وضعیت درآمدهای عمومی استان گفت: درآمدهای عمومی شامل درآمدهای مالیاتی و سایر میشود که در بخش عمومی مصوب امسال استان فارس دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که تا پایان دیماه یکهزار و ۸۹۰ میلیارد تومان آن با ۸۷ محقق شده است.

وی با بیان اینکه درآمدهای مصوب مالیاتی استان در سال جاری نیز دو هزار و ۳۷ میلیارد تومان بوده که تا پایان دی ماه یکهزار و ۷۱۲ میلیارد تومان و به عبارتی ۹۲ درصد محقق شده است.

دایی با اشاره به وضعیت اعتبارات استان در سال ۹۷ افزود: در بخش اعتبارات هزینهای طی ده ماهه امسال ۳۳۲ میلیارد تومان حقوق و مزایا پرداخت شده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,