کد خبر: 43565تاریخ انتشار : ۰:۵۴:۵۵ - سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری سالانه ۵۵۵ میلیون دلار در فارس

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری سالانه  ۵۵۵ میلیون دلار در فارس

ایلنا: مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان فارس گفت: سال‌جاری ۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی با اعتبار ۹۵ میلیون دلاری در فارس به تصویب رسیده و جلب شده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان فارس گفت: سال‌جاری ۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی با اعتبار ۹۵ میلیون دلاری در فارس به تصویب رسیده و جلب شده است.

به گزارش ایلنا بابک دایی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد و دارایی یکدستگاه فرابخشی و ستادی است، افزود: اقتصاد کلان در این وزارتخانه و بهتبع آن در دستگاه امور اقتصاد و دارایی استانها رصد و پایش میشود.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تولید ناخاصل داخلی استان فارس تا سال ۹۴ حدود ۵۹ میلیارد تومان و تولید سرانه نیز ۱۲ میلیون تومان محاسبه شده است.

دایی با اشاره به نرخ بیکاری استان ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی و نرخ بیکاری فارس تا پاییز ۹۷ به ترتیب ۴۰٫۲ درصد و ۱۴٫۵ درصد ومیزان سپردههای بانکی این استان تا پایان دیماه را ۵۹ میلیون میلیارد تومان است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ادامه داد: تسهیلات اعطایی و نسبت مصارف به منابع بانکی نیز در همین تاریخ به ترتیب ۳۸ میلیون میلیارد تومان و ۸۱ درصد گزارش شده است.

دایی با بیان اینکه حق بیمه واحدهای تولیدی فارس تا انتهای آذر امسال ۷۲۹ میلیارد تومان است، افزود: خسارت پرداختی تا ۹ ماهه امسال ۵۴۵ میلیارد تومان و میزان صادرات خارجی استان تا پایان دی ماه ۲۱۴ میلیون دلار گزارش شده است.

وی بیان کرد: بالغ بر ۷۰ درصد پروژههای سرمایهگذاری خارجی فارس در حوزه انرژیهای خورشیدی و تجدیدپذیر بوده است .

به گفته او استان فارس از ابتدای سال ۹۷ تا پایان دی ماه بالغ بر ۸۳ میلیون دلار واردات کالا و اقلام داشته است.

دایی با بیان اینکه سال ۸۱ قانون سرمایهگذاری خارجی در کشور به تصویب رسید، ادامه داد: از آن پس تاکنون ۶۶ طرح سرمایهگذاری خارجی در فارس بالغ بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار انجام شده که ۳۳ طرح آن با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری تنها مربوط به سه سال اخیر بوده است.

وی افزود: سال ۹۶ یک میلیارد و ۸ میلیون دلار جلب سرمایهگذاری خارجی در فارس انجام شده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ادامه داد: اگرچه سهم و هدف سرمایهگذاری سالانه فارس ۵۵۵ میلیون دلار پیشبینی شده اما در حال حاضر به میزان تحقق بالاتر و به مبلغ بیش از یک میلیارد دلاری رسیدهایم.

وی با اشاره به تعداد کارکنان حقوقبگیر استان گفت: تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۵ کارمند در استان وجود دارد که از این تعداد بیشترین آنها مربوط به کارکنان سازمان جهاد کشاورزی با دو هزار و ۳۹۸، استانداری با یکهزار و ۲۷۱ و ادارهکل بهزیستی با یکهزار و ۵۵ کارمند است.

دایی بیان کرد: امسال از کشورهای چین، بلژیک، مالزی، اتریش، قطر و آمریکا طرحهای سرمایهگذاری در فارس جلب شده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان با اشاره به وضعیت درآمدهای عمومی استان گفت: درآمدهای عمومی شامل درآمدهای مالیاتی و سایر میشود که در بخش عمومی مصوب امسال استان فارس دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که تا پایان دیماه یکهزار و ۸۹۰ میلیارد تومان آن با ۸۷ محقق شده است.

وی با بیان اینکه درآمدهای مصوب مالیاتی استان در سال جاری نیز دو هزار و ۳۷ میلیارد تومان بوده که تا پایان دی ماه یکهزار و ۷۱۲ میلیارد تومان و به عبارتی ۹۲ درصد محقق شده است.

دایی با اشاره به وضعیت اعتبارات استان در سال ۹۷ افزود: در بخش اعتبارات هزینهای طی ده ماهه امسال ۳۳۲ میلیارد تومان حقوق و مزایا پرداخت شده است.


منبع :: https://www.ilna.ir