به گزار ش خبرگزاری برنا از فارس، رئیس کل دادگستری استان فارس افتتاح این ساختمان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را خوش یُمن خواند و اظهارداشت: احداث ساختمان جدید عدلیه در شهرستان فیروزآباد در راستای احترام به شأن و جایگاه ارزشمند مردم و فراهم ساختن زمینه مناسب در جهت احقاق حق و اجرای عدالت است.
دکتر علی القاصی در آئین افتتاح این ساختمان در جمع مردم و مسئولین شهرستان فیروزآباد دستاورد های ۴۰ ساله نظام در بخش های مختلف را از برکات انقلاب اسلامی خواند و افزود: انقلاب اسلامی ما به تعبیر حضرت امام (ره) انفجار نور بود و به واقع باید گفت این انقلاب ظلمات و تاریکی ها را از کشور زدود و روشنی ها را جاری ساخت.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه در دوران ستم شاهی کشور ما بدون هیچ عزتی از سطله و مداخلات مستشاران آمریکایی در رنج بود گفت: امام راحل، ایران را به کشوری مقتدر و مستقلی تبدیل کرد که امروز در مقابل همه کشورهای استکباری ایستاده است و با برخورداری از رهبری شجاع و آگاه ، عزت و آبرومندی را برای امت اسلام و تمام جوامع آزادیخواه به ارمغان آورد است .
القاصی با بیان اینکه امام ( ره) با نفوذ در دلها و با دستان خالی همه قدرت های پوشالی را به چالش کشید و همه را به زانو درآورد گفت: آن زمان هیچ کس تصور نمی کرد یک کشور تحت سلطه که همه ذخایر آن در اختیار سلطه جهانی بود اینچنین روی پای خود بایستد؛ اما جهانیان دیدند که ایران انقلابی و اسلامی که امام خمینی (ره) بنیانگذار آن بود تمام مؤلفه های قدرت را در بخش های مختلف ایجاد کرد.
وی استقلال امروز کشور را یکی از دستاورد های مهم و بزرگ انقلاب اسلامی خواند و با اشاره به اینکه استقلال امروز ما در دنیا مثال زدنی است گفت: هیچ کشوری نمی تواند به مانند جمهوری اسلامی حرف از استقلال بزند.
وی مهمترین شاخصه این انقلاب را استقلال ، امنیت ، عزت و آبروی همه جانبه دانست و خاطر نشان کرد: دیگر دستاورد ها و پیشرفت ها در سایه همین امر ایجاد و در حال توسعه و گسترش است .
رئیس شورای قضایی استان بیان داشت : انقلاب اسلامی نه تنها در محدوده سرزمین ما بلکه امروز سرلوحه همه ملت های آزادیخواه و عدالتخواه دنیا و صادره شده به تمام جوامع اسلامی است و می رود تا
ان شاء الله به دست مبارک رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به صاحب اصلی آن یعنی امام عصر (عج ) سپرده شود.
القاصی با تأکید بر اینکه باید قدر این نعمت را بدانیم و هر لحظه خدا را شاکر باشیم افزود: در نتیجه این نعمت بزرگ الهی امروز افراد در جامعه ما از عزت نفس، احترام و امنیت کامل برخوردار هستند .
وی عداوت دشمنان قسم خورده انقلاب با وجود مؤلفه های رو به رشد در جامعه و عظمت و آرمان های رفیع و جهان شمول انقلاب را امری طبیعی دانست و تصریح کرد: از ابتدای استقرار و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی استکبار و اذناب آن به دنبال وارد کردن ضربه به انقلاب بودند و اگر غیر از این بود باید تعجب کرد چرا که آنها با این استقلال و عظمت و قدرت مخالفند اما با همت و بصیرت مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری یقین داریم که روز به روز بر اقتدار کشور افزوده خواهد شد.
وی ایجاد فشارهای اقتصادی و معیشتی و راه انداختن یک نبرد رسانه ای نابرابر در راستای مأیوس کردن مردم دانست و خاطر نشان ساخت: دشمنان انقلاب به دنبال این هستند که با ایجاد موج نا آرامی اقتصادی و اخلال در کسب و کار و معیشت مردم بنیان های اعتقادی و روحیه انقلابی مردم را تضیف کنند.
وی اظهار امیدواری کرد ملت ما از این میدان نبرد نیز سربلند و پیروز خارج خواهند شد و آنچه لازمه این نصرت و پیروزی است هوشیاری و آگاهی از اهداف شوم دشمن در نتیجه بصیرت مردم است.
این مقام ارشد قضایی استان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ریشه های خود را در حوزه های مختلف محکم کرده است گفت: امروز کشور ما یک کشور مقتدر و یک کشور در حال توسعه است که در دنیا حرف برای گفتن دارد.
القاصی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه های امنیتی اظهار داشت: در بخش های مختلف بخصوص در دستگاه قضایی شاهد پیشرفت های فراوان هستیم . در همان اوایل انقلاب قضات شجاع ما در دادگاه انقلاب اقدامات بسیار مهمی در پاک سازی گروهک های ضد انقلاب و کسانی که به دنبال تخریب امنیت بودند؛ انجام دادند و با حضور نیروهای ارزشمند، انقلابی ، متعهد و ارزشی توانستند شرّ عناصر ملحد و ضد انقلاب را از سر مردم و کشور کوتاه کنند.
رئیس کل دادگستری فارس در ادامه افزود: امروز هم قوه قضائیه ضامن امنیت مردم است و با تمام وجود و توان در این سنگر حضور دارد و هر کس بخواهد به جان و امنیت مردم و کشور خدشه و آسیبی برساند با حضور و برخورد مقتدر دستگاه قضایی مواجه خواهد شد.
القاصی پشتیبانی و دفاع از امنیت مردم را افتخاردستگاه قضایی خواند و خاطر نشان ساخت: دستگاه قضایی با همراهی دستگاه های امنیتی و انتظامی آن آرامشی را که مورد انتظار و خواست مردم و حق قانونی آنان است تأمین کرده و در این مسیر ثابت قدم و استوار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در آئین افتتاح ساختمان دادگستری شهرستان فیروزآباد به تشریح وضعیت خدمت رسانی قضایی در این شهرستان پرداخت و با ابراز رضایت از بهتر شدن زمینه خدمت رسانی به مردم این شهرستان در ساختمانی با استانداردهای مناسب گفت: متأسفانه تا پیش از این دادگستری شهرستان از فضای مناسبی برخوردار نبود که به حمد الله با پیگیری های جدی در قوه قضائیه و همچنین کمک های مسئولین محلی امروز شاهد افتتاح ساختمانی در خور شأن و جایگاه مردم این شهرستان هستیم.
وی با بیان اینکه در سالهای اخیر توانسته ایم در شهرهای مختلفی از جمله فراشبند ، قیر و کارزین ، فسا ، استهبان ، جهرم و شیرازساختمان های مناسبی را احداث نمائیم گفت: این درحالی است که در برخی شهرهای دیگر مانند کوار ، سپیدان ، بوانات و مرودشت توسعه و مرمت ساختمان ها را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با ارائه آماری از ۱۰ اتهام و دعوی حقوقی مطرح شده در شهرستان، فیروزآباد را یکی از شهرستان های امن فارس خواند و با بیان اینکه با برنامه ریزی دقیق می توان از شکل گیری جرائم خُرد نیز جلوگیری کرد خواستار برنامه ریزی مدیریتی در حوزه شهرستان در راستای کنترل و پیشگیری از شکل گیری جرائم و دعاوی شد.
وی همچنین با بیان اینکه برقراری صلح و سازش در روابط افراد بستر ساز امنیت پایدار در جامعه است گفت: شهرستان فیروزآباد با داشتن مردم اصیل با فرهنگی غنی دارای ظرفیت بالایی در راستای افزایش صلح و سازش در دعاوی است بنابراین باید همه مسئولین با حمایت های امام جمعه معزز این شهرستان زمینه بالابردن صلح و سازش در منازعات و اختلافات مردم را ایجاد نمایند.