کد خبر: 56986تاریخ انتشار : 16:26:45 - شنبه 11 جولای 2020

پای ایمیدرو و ایدرو به استان فارس باز می‌شود

پای ایمیدرو و ایدرو به استان فارس باز می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس با بیان اینکه ایدرو و ایمیدرو سرمایه‌گذاری اندکی در استان فارس دارند، گفت: نمایندگان مردم شیراز تقاضا کردند که این دو شرکت در استان سرمایه‌گذاری کنند.

شعار سال: جعفر قادری و ابراهیم عزیزی نمایندگان شیراز و زرقان در مجلس یازدهم با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دیدار و درباره مشکلات استان فارس صحبت کردند.

جعفر قادری در این زمینه اظهار داشت: نخستین مبحث این بود که وزارت صمت سرمایه‌گذاری در فولاد نی‌ریز را تکمیل و کمک کند که این سرمایه‌گذاری توسعه یابد.

وی با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این جلسه گفت: بنا شد همزمان با افتتاح بخشی از فولاد پاسارگاد کوار که به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهور انجام می‌شود اعضای ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به استان سفر کنند و موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی را بررسی و در محل برای حل آن‌ها تصمیم‌گیری کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان افزود: تسریع در سرمایه‌گذاری در فولاد خرامه از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود، در حال حاضر فولاد خرامه ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بنا شد با مشارکت ایمیدرو با سرعت بیشتر انجام شود.

خبر جدید  با همدلی شاهد حل مشکلات فارس خواهیم بود

قادری با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بیان کرد: تامین آب از تصفیه خانه دوم فاضلاب شیراز برای شهرک صنعتی شیراز که برای آن ۵۰ میلیارد تومان نیاز است همچنین ۱۵ و ۲۰ میلیارد نیز برای تکمیل مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی درخواست شد که قول مساعد برای کمک دادند.

وی همچنین از درخواست نمایندگان برای اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از شرکت‌های درون استان خبر داد و تصریح کرد: وزارت صمت اعلام کرد که در این حد امکان‌پذیر نیست، اما قرار شد از تبصره ۱۸ به شرکت‌ها کمک کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان همچنین از تقاضای ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه فضا‌های نمایشگاهی سخن گفت که با نظر مساعد وزارت صمت همراه بوده است.

خبر جدید  علت حادثه سیل شیراز فراتر از خطای انسانی است

قادری با بیان اینکه خرید سهام کارخانجات مخابراتی ایران یا itmc در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت، گفت: وزارت صمت قول داد که کمک کنند تا مشکل حل شود به این شکل که این کارخانه بتواند یا وام‌هایش را تسویه کند یا سرمایه در گردش داشته باشد تا ادامه کار بدهد.

وی افزود: در باره iti کارخانجات مخابراتی راه دور ایران نیز صحبت و قرار شد در ستاد رفع موانع و تسهیل مسائل مطرح شود و هر کمکی که لازم باشد، انجام شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه ایدرو و ایمیدرو سرمایه‌گذاری اندکی در استان فارس دارند، بیان کرد: در این جلسه نمایندگان مردم شیراز تقاضا کردند که این دو شرکت در استان سرمایه‌گذاری کنند همچنین بنا شد که احداث کارخانه لاستیک سنگین به صورت جدی دنبال شود.

خبر جدید  عادی‌سازی شرایط مدارس تخریب‌شده اولویت است

قادری با بیان دیگر موارد مطرح شده در این دیدار تصریح کرد: سرمایه‌گذاری پایین دستی آلمینیوم از دیگر موارد مطرح شده بودکه قرار شد ایمیدرو دنبال کند تا با این سرمایه‌گذاری عقب ماندگی استان از نظر شاخص صنعتی و اشتغال جبران شود.

وی همچنین اعلام کرد که قرار شد در نخستین فرصت هم سرپرست وزارت صمت به استان بیایند و با حضورشان مشکلات استان برطرف شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی می متالز، تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۱۶۱۲۳، www.me-metals.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , ,