کد خبر: 44588تاریخ انتشار : ۱:۲۵:۳۳ - چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷

وکلا اعتمادسازی را در میان مردم افزایش دهند

وکلا اعتمادسازی را در میان مردم افزایش دهند

شیراز _ رئیس کانون وکلای دادگستری فارس گفت: وکیل ها باید در جامعه و میان مردم اعتمادسازی را افزایش دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، هومان پارسا شامگاه سه شنبه در همایش روز وکیل افزود: در طی سالیان سال اسم وکیل ها توسط افراد هایی تخریب شد و محبوبت و اعتماد مردم به ما از بین رفت.

با اشاره به اعتماد سازی وکلا در میان مردم تصریح کرد: وضعیت مَعشیت و اقتصادی مردم نابسامان است و تقاضا دارم با مردم و شهروندان در امور وکالت مدارا و انصاف را رعایت کنند.

وی ادامه داد: حقوق مردم وکمک به اقشار آسیب دیده را رعایت کنند الزاماً در اختلافات خانوادگی وکیل ها سعی بر این داشته باشند که بین خانواده ها سازش و مصالحه بیاندازد و به دادگاه کشانده نشود.

در ادامه این نشستمعاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری استان فارس نیز گفت:شغل وکالت یک تجارت یا سرمایه گذاری نیست بلکه یک وکیل باید در تمام امور وکالت خود انصاف و عدالت را رعایت کنند.

عبدالنبی نجمی با اشاره به شغل وکالت تصریح کرد:وکیل ها اگر در این شغل با علاقه و عشق کار نکنند بهتر است کار را کنار گذارند زیرا هیچ موفقیتی بدون علاقه صورت نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: من در طی ۲۸ سال خدمت در شغل وکالت و قضاوت اگر علاقه و پشتکار نداشتم امروزه نمی‌توانستم موفقیتی را برای خود کسب کنم.

معاون دادگستری فارس در اختصاص به اعتماد مردم به جامعه حقوقی یادآور شد: ما باید اعتماد مردم را در اختصاص به جامعه حقوقی و قضاوت را به مردم باز گردانیم.

وی افزود:ما باید جستجو کنیم و راهی بیابیم که از کجا به جامعه وکلا و حقوقی صدمه ای وارد شدهو خود را اصلاح کنیم.

کد خبر ۴۵۵۳۵۸۱


منبع :: https://www.mehrnews.com