کد خبر: 56085تاریخ انتشار : 15:47:31 - دوشنبه 11 نوامبر 2019

وصول ۱۸ هزار میلیارد ریال درآمد‌ مالیاتی در فارس

وصول ۱۸ هزار میلیارد ریال درآمد‌ مالیاتی در فارس

صادرات چمدانی صنایع دستی از ابتد‌ای امسال در فارس رونق گرفته است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: این تحقق درآمد حاصل شناسایی منابع جدید مالیاتی، شناسایی فرار‌های مالیاتی و وصول معوقات مالیاتی سال‌های گذشته است.
ناصر هاشمی افزود: تا پایان مهر بیش از ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال مالیات‌های مستقیم و هفت هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال مالیات غیرمستقیم در استان به حیطه وصول در آمده است.
وی اظهارداشت: در همین مدت از محل درآمد مالیات‌های غیرمستقیم بیش از ۳ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال عوارض وصول و به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و عشایر استان واریز شده است.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه در هفت ماه گذشته،  هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال عوارض به شهرداری شیراز و بیش از ۱۲۱ میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، گفت: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند .
هاشمی با بیان اینکه نرخ مالیات برارزش افزوده کالا و خدمات عمومی ۹ درصد است، گفت: این نرخ شامل ۵ درصد مالیات سهم دولت و ۳ درصد عوارض سهم شهرداری ها است و یک واحد درصد از مالیات‌های وصولی تحت عنوان مالیات سلامت در کشور هزینه می‌شود.
وی افزود: مردم می‌توانند گزارش‌های فرار مالیاتی را به مرکز ارتباطات مردمی اداره کل امور مالیاتی فارس با شماره تماس ۱۵۲۶ اعلام کنند.

خبر جدید  مسجد جامع داراب، تنها مسجد ۴ مناره جهان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , ,