واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی اجتماعی با جشن ۴۰سالگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر ۱۳۹۷ همراه شدند. " />واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با چهلمین سالگرد انقلاب همراه شدند دیار حافظ
کد خبر: 43689تاریخ انتشار : 2:41:35 - جمعه 8 فوریه 2019

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با چهلمین سالگرد انقلاب همراه شدند

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با چهلمین سالگرد انقلاب همراه شدند

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی اجتماعی با جشن ۴۰سالگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر ۱۳۹۷ همراه شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ملایر، بهمناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مراسمی با حضور استادان، کارکنان، دانشجویان و هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر برگزار شد.

مراسم ملایر

در این مراسم ابتدا عباس ملکحسینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و خیرمقدم به میهمانان گرامی، درباره عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در ۴۰ سال گذشته مطالبی را بیان کرد.

نشست دشمن شناسی و خودباوری در بوکان

نشست دشمن شناسی و خودباوری در بوکان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوکان، نشستی با موضوع دشمنشناسی و خودباوری به مناسبت دهه مبارکه فجر با حضور مسئولان شهرستان بوکان، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفیتئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان برگزار شد.

در ابتدای این نشست انور ضیائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان ضمن عرض خیرمقدم و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: این انقلاب با حضور پرشور مردم و رهبری مدبرانه و حکیمانه رهبر انقلاب بود که با این روحیه حماسی خودش مدیریت کرد و منجر به پیروزی انقلاب ما در سال ۱۳۵۷شد.

وی گفت: امیدوارم که ملت شریف ایران با توجه به توصیههای مقام معظم رهبری، متحدتر و همدلتر از گذشته همراه با اقشار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پرشوری داشته باشند.

در ادامه سخنران اصلی این نشست حجتالاسلام روحاللهفتحی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران بوکان ضمن تبریک ایام دهه مبارکه فجر گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن برای اعاده حیثیت و نیز منافع از دست رفته خود، برای از بین بردن نظام اسلامی هر کاری که در توان داشت، انجام داد ولی به هیچ نتیجهای نرسید.

تجدید میثاق مسئولان سمای لاهیجان و سیاهکل با آرمانهای شهدا

تجدید میثاق مسئولان سمای لاهیجان و سیاهکل با آرمان‌های شهدا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، مسئولان، کارکنان، مدیران مدارس و دانشآموزان مراکز زیرمجموعه معاونت سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به مناسبت دهه مبارک فجر بهمنظور تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی و بیعت با آرمانهای والای این عزیزان با حضور بر سر مزار شهدای لاهیجان با اهدای گل و قرائت فاتحه، یاد و خاطره اسطورههای ایثار و مقاومت هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

افشار ضیاظریفی معاون دانشگاه و رئیس مراکز آموزشی فرهنگی سمای لاهیجان در این مراسم معنوی در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از دانشآموزان، مدیران، همکاران سمای سیاهکل و لاهیجان برای حضور در مراسم گلباران مزار شهدا خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هرچه دارد به برکت مجاهدت و جاننثاری این شهداست و همه ما مدیون شهدا هستیم.

وی گفت: حضور بر مزار شهدا و الگوگیری از سبک زندگی آنها باید در مجموعه سمااستمرار یابد و جزء اولویت فعالیتهای فرهنگی سما قرار گیرد تا بتوانیم دین خود را نسبت به این بزرگواران ادا کنیم.

غبارروبی مزار شهدا در ماکو‎

غبارروبی مزار شهدا در ماکو‎

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ماکو، کرسی تلاوت قرآن و مراسم بصیرتافزایی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو برگزار شد که در این مراسم حاج حسین قویدل مسئول بسیج اساتید و عضو هیئت علمی واحد ماکو گفت: انقلاب اسلامی ایران در ادبیات سیاسی جهان جزء چهار انقلاب بزرگ دنیا محسوب میشود ولی با انقلابهای دیگر دو تفاوت در ویژگیدارد که یکی تأکید بر هدفهای انقلاب و دوم تاثیرگذاری آن است.

وی تأکید کرد: در انقلابهای دیگر پس از مدتی، اهدافشان فراموش میشود. یک نمونه انقلاب کارگری روسیه است که بعد از مرگ لنین توسط استالین فرو پاشید و نمونه دیگر انقلاب کبیر فرانسه بود که بعد از مدتی ناپلئون بناپارت با قتلعام و جنایات فجیع اثری از انقلاب کبیر فرانسه باقی نگذاشت.

خبر جدید  هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت طرح پایش آزاد

در پایان مراسم به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی جمعی از دانشجویان و استادان و کارکنان با حضور بر سر مزار شهدای دانشگاه، ضمن غبارروبی و نثار فاتحه به روح والای شهیدان با آرمانهای شهدا و انقلاب تجدید پیمان کردند.

رضاپور: مردم و مسئولین باید سالک راه شهدا باشند

رضاپور: مردم و مسئولین باید سالک راه شهدا  باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از آذرشهر، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر با دو تن از جانبازان سرفراز شهرستان آذرشهر به ترتیب عبدالحسین ابوالحسنی جانباز سرافراز دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و جانباز سرافراز نیروی انتظامی حسینی خانمیری که در درگیری با گروه منافق پژاک در کردستان به درجه جانبازی نائل شدند، بهصورت جداگانه دیدار و گفتگو کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر در این دیدارها گفت: چانبازان و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با اشارات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و با تأسی به ساحت مقدس سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) پرچم علم جهاد و شهادت را برافراشتند.

محمد رضاپور افزود: مردم و مسئولان دلسوز ایران اسلامی میبایست سالک راه پرفروغ شهدا و جانبازان باشند و امنیت کنونی کشور عزیزمان مرهون زحمات جانبازان و شهدا و حافظان حریم امنیت کشور است.

دیدار با خانواده شهید دانشجو حسن پهلوان

دیدار با خانواده شهید دانشجو حسن پهلوان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میمه، همزمان با دهه مبارک فجر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه و جمعی از کارکنان واحد با خانواده شهید دانشجو حسن پهلوان دیدار کردند.

رئیس واحد دانشگاهی میمه در این دیدار ضمن تجلیل و پاسداشت یاد و خاطره جانفشانیهای شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، رمز موفقیت و پایداری انقلاب را خون شهیدان دانست و افزود: شهدا با مدیریت زندگی خود و رسیدن به درجه رفیع شهادت به زندگی دیگران معنا بخشیدند و وظیفه ما زنده نگهداشتن و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت است.

سید ناصر حجازی تصریح کرد: تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی بر همگان واجب است چراکه عزت و سربلندی ما مدیون و مرهون خون شهدا و ایثارگران است.

وی گفت: ایثار و ازخودگذشتگی شهدا از مهمترین عوامل حفظ انقلاب است و تجدید بیعت با آرمانهای شهدا و ارج نهادن به خانواده معظم شهدا وظیفه همه مسئولان است و امید است توفیق خدمت به خانوادههای شهدا و ایثارگران را به معنای واقعی داشته باشیم.

در ادامه اعضای هیئت رئیسه و جمعی از کارکنان واحد میمه با حضور بر سر مزار شهیدان شهر میمه و غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر آنان با آرمانهای والای شهیدان تجدید میثاق کردند.

دیدار با خانوادههای جانبازان و شهدای تیران

دیدار با خانواده‌های جانبازان و شهدای تیران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تیران، هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران و مسئولان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تیران و کرون بهمناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایامالله دهه فجر با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران دیدار کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در دیدار با این خانوادهها گفت: خدمت به خانوادهای معظم شهدا و جانبازان جزء وظایف هر مسلمانی است و آسایش و امنیتی که امروز در جامعه است را مدیون رشادتها و دلاوریهای این عزیزان و صبر و استقامت خانوادههای آنانهستیم و همیشه باید قدردان خون شهیدان باشیم.

خبر جدید  دانشگاهیان دانشگاه شیراز در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند

کامران امینی توضیح مختصری از خدماتی که جامعه دانشگاه آزاد اسلامی میتواند برای این عزیزان و خانوادههایشان را داشته باشد، بیان کرد و در پایان از این عزیزان قدردانی شد.

مزار شهدای گمنامواحد ابهر گلباران شد

مزار شهدای گمنام واحد ابهر گلباران شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ابهر، در هفتمین روز از گرامیداشت ایامالله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صبح امروز مزار سه شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با حضور اعضای هیئت علمی و کارکنان این واحد غبارروبی و گلباران شد.

باقری: بصیرت و خودباوری مردم ترفندهای دشمنان را خنثی کرد

باقری: بصیرت و خودباوری مردم ترفندهای دشمنان را خنثی کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دولتآباد، محمد باقری در حاشیه مراسم عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولتآباد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران خصوصیات منحصر به فردی دارد که آن را از دیگر انقلابهای جهان برتر میسازد و مفهوم جدیدی از انقلاب به دست میدهد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولتآباد با بیان خصوصیات انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: مطابق با نظر رهبر معظم انقلاب، انقلاب اجتماعی همهجانبه همراه با تحول بنیادین در زندگی انسانها، استفاده از رویکرد ارزشی و جهتگیری اصلاح مفاسد جهانی و بشری، حاکمکردن فرهنگ توحیدی به جای فرهنگ الحادی و استبدادی و شکلگیری برمبنای نظم و انضباط انقلابی از خصوصیات بارز، متفاوت و منحصربهفرد انقلاب اسلامی ایران است.

وی با تأکید بر لزوم دیدگاه کلینگری به خصوصیات و شرایط انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: وظیفه استادان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تبیین چهار محور فوق برای دانشجویان و اقشار جامعه است. در فضای کنونی جامعه دشمن ۴۰ ساله انقلاب با استفاده از تمام شگردهای نرم و سخت خود در مسایل جزئی و کلی انقلاب از هیچ تلاشی جهت سرنگونی این آرمانها کم نگذاشته است اما بصیرت و خودباوری مردم علاقهمند به اصول و مبانی انقلاب اسلامی ایران، تمام این ترفندها را خنثی کرده است.

باقری به جامعه استادان و نخبگان کشور توصیه کرد در تبیین آرمانها و وصایای امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب و شهدا از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی گفت: ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی و جمهوریاسلامی است که این معیار باید همیشه برای قشر جوان و دانشجو بازخوانی و تکرار شود.

گرامیداشت دهه فجر در تربتحیدریه

گرامیداشت دهه فجر در تربت‌حیدریه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تربتحیدریه، همزمان باچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند مردم ایران اسلامی که مقارن با ایام دهه فاطمیه است،مراسم گرامیداشت این ایام با حضور و همکاری دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تربت حیدریه در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی علیزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه و عضو هیئت امنای استان خراسان رضوی به نمایندگی از مجموعه دانشگاههای شهرستان با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایامالله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: امیدواریم که مجموعه دانشگاههای شهرستان در حوزه گسترش علم، دانشافزایی، ترویج اندیشه و فرهنگ اسلامی که رسالت اصلی خود و یکی از مهمترین اهداف و رسالتهای انقلاب اسلامی بوده است، موفق باشند و البته که مجموعه دانشگاهها تاکنون به رسالت خودشان پرداختهاند و اکنون که در آستانه بلوغ کامل انقلاب هستیم، امیدواریم که این تلاشهای عزیزان با قوت و قدرت بیشتری انجام شود. بحمدالله دانشگاههای شهرستان با حدود ۱۵ هزار دانشجو توانسته است تحول بزرگی را در حوزه آموزش عالی شهرستان و این منطقه رقم بزند.

خبر جدید  مدارس سما مكانی مناسب برای بروز استعداد نسل جوان است

غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای شهرستان آباده

غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای شهرستان آباده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از آباده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده در حاشیه مراسم غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای شهرستان آباده با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و امام راحل که فرمودند «ملت ایران با دست خالی بر قدرت فوقالعاده شیطانی که تمام قدرتها دنبال او بود، غلبه کرد و کشوری که تمام قشرهایش مهیا برای فداکاری است پیروز است»،گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بیهمتا است و اکنون پس از گذشت ۴۰ سال افتخار و سربلندی مشخص شده است که این انقلاب بزرگ، تأثیرگذارترین رویه معاصر جهان است که نهتنها رو به افول نرفته، بلکه پرتوافشانی آن روز به روز بیشتر میشود و خاری در چشم یاوهگویان و بدگویانی است که در افکار پلیدشان تنها به ضربه زدن و دشمنی با ملت بزرگ و غیور ایران میاندیشند غافل از اینکه این آرزوهای واهی را با خود به گور خواهند برد.

محمد رستمپور همچنین اضافه کرد: جامعه دانشگاهی در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب بیش از پیش وظیفهای خطیر و سنگین بر دوش دارد و آن همانا زنده نگاه داشتن یاد و نام دلیرمردان و شیرزنانی است که با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و ۴۰ بهار دلنشین را برای آن فراهم آوردند.

وی تأکید کرد: دانشگاهیان واحد آباده به فضل الهی با حضور پرشور و نشاط در مراسم دهه سراسر خیر و برکت فجر انقلاب اسلامی و با شعار «یا زهرا ادرکنی» در روز ۲۲ بهمن جلوهای از افتخار و شکوه را رقم خواهند زد.

برگزاری مراسم شب شروه در خورموج

برگزاری مراسم  شب شروه در خورموج

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خورموج،به مناسبت ایام فاطمیه مراسم شب شروه با حضور پرشور مردم در تالار فرهنگ و هنر فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج (دشتی) در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در خورموج گفت: شروهخوانی یکی از آیینهای محلی شهرستان دشتی است که جایگاه ویژهای در میان مردم دارد و مهمترین نوای سوز و ساز در جنوب کشور است.

اشکان معصومی افزود: خاستگاه اصلی شروه شهرستان دشتی است که بیشتر از اشعار دوبیتی سرای شهیر جنوب فایز دشتی در آن استفاده میشود.

وی تصریح کرد: به مناسبت تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی این مراسم با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج (دشتی) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج(دشتی) با تأکید بر برگزاری برنامههای فرهنگی و اجتماعی و تعامل بروندانشگاهی با ادارات و سازمانها اظهار کرد: در اسفند جشنواره سرودهای قرآن و عترت و نوحههای پامنبری برگزار میشود.

به گزارش آنا، این مراسم با حضور فرماندار شهرستان دشتی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، سایر مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم و دانشگاهیان برگزار شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,