کد خبر: 196تاریخ انتشار : 8:48:57 - جمعه 3 نوامبر 2017

همکاری صنایع دارویی استان فارس با اوکراین گسترش یابد

همکاری صنایع دارویی استان فارس با اوکراین گسترش یابد

سفیر اوکراین در ایران همچنین خواستار همکاری صنایع دارویی استان فارس با اوکراین شد و گفت: اوکراین در تولید داروهای تزریقی پیشرفت قابل توجهی داشته است که این مهم می‌تواند نقش قابل ملاحظه‌ای در حوزه دارو و درمان استان فارس ایفا کند. شعار سال: اسماعیل تبادار در دیدار با سفیر اوکراینسرمایه‌گذاری و مناسبات دوجانبه میان این […]

سفیر اوکراین در ایران همچنین خواستار همکاری صنایع دارویی استان فارس با اوکراین شد و گفت: اوکراین در تولید داروهای تزریقی پیشرفت قابل توجهی داشته است که این مهم می‌تواند نقش قابل ملاحظه‌ای در حوزه دارو و درمان استان فارس ایفا کند.

شعار سال: اسماعیل تبادار در دیدار با سفیر اوکراینسرمایه‌گذاری و مناسبات دوجانبه میان این استان و کشور اوکراین را ضرورتی انکارناپذیر تلقی کرد و اظهار داشت: استان فارس به لحاظ برخورداری از اقلیم‌های مختلف و تنوع محصولات فرصتی غیر قابل اغماض است که هموارهتوجه فعالان اقتصادی اجتماعی و فرهنگی را به خود جلب کرده است.

وی همچنین به توانمندی‌های استان فارس در زمینه‌های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: این استان دارای مخازن متعدد نفت و گاز و چندین پالایشگاه است و بر همین اساس آماده همکاری با اوکراین در این زمینه‌ها هستیم.

خبر جدید  افتتاح پایگاه اورژانس خیرساز در شیراز

استاندار فارس با بیان اینکه رابطه بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و اوکراین رابه لحاظ سیاسی با قوام و دوام خواند و افزود: امیدوارم در سایه این تعامل مناسب، روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، علمی و صنعتی نیز گسترش بیشتری یابد.

تباداربا بیان اینکه استان فارس در زمینه کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور داشته و ۲۰ درصد از اشتغال استان در این بخش رقم خورده است، افزود: استان فارس در مجموع تولیدات زراعی، باغی و دامی رتبه دوم ایران را در اختیار دارد و در زمینه صنایع تبدیلی نیز جایگاه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی به وجود نیروی انسانی فوق‌العاده در استان فارس اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۶۰ واحد دانشگاهی در این استان وجود دارد، گفت: دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز آوازه بین‌المللی دارند و به لحاظ علمی در سطح دنیا دارای رتبه هستند.

خبر جدید  کتابخانه های عمومی را به فرهنگسراهای اجتماعی تبدیل کنیم

سفیر اوکراین در ایران نیز با بیان اینکه میان استان فارس و اوکراین زمینه‌های مشترک فراوانی وجود دارد، گفت: تلاش می‌کنیم توسعه روابط با جهشی رو به جلو همراه باشد.

شانا سرهی بوردیلیاک با تأکید بر اینکه اوکراین کشوری دوست برای ایران در سطح قاره اروپا است، تصریح کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند در روابط خوب میان ایران و اوکراین تاثیر بگذارد و این روابط خوب در زمان تحریم‌ها نیز ادامه داشته است.

سفیر اوکراین در ایران با تاکید بر اینکه در تمام حوزه‌ها آماده همکاری با ایران هستیم، افزود: اوکراین دارای چرخه کامل تولید هواپیما و تولید کشتی است و برای تولید هواپیما در ایران نیز به تفاهم دست پیدا کرده‌ایم.

خبر جدید  مردم و مسئولان اهدای خون را در فارس فرهنگ سازی کنند

شانا سرهی بوردیلیاک با بیان اینکه اوکراین سالانه ۶۵ میلیون تن گندم تولید می‌کند و پنجمین کشور دنیا در زمینه تولید محصولات کشاورزی است، افزود: تلاش می‌کنیم میزان تولید گندم خود را به یکصد میلیون تن در سال برسانیم.

سفیر اوکراین در ایران همچنین خواستار همکاری صنایع دارویی استان فارس با اوکراین شد و افزود: اوکراین در تولیدداروهایتزریقی پیشرفت قابل توجهی داشته است کهاین مهم می‌تواند نقش قابل ملاحظه‌ای در حوزه دارو و درمان فارس ایفا کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۱ آبان ۹۶، کدمطلب:۱۵۶۳۱۲۳، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , ,