کد خبر: 88تاریخ انتشار : 9:49:45 - شنبه 30 دسامبر 2017

همه شهرستان های فارس صاحب خانه مطبوعات می شوند

همه شهرستان های فارس صاحب خانه مطبوعات می شوند

عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات استان فارس گفت: با تصویب اعضای هیات مدیره این تشکل صنفی رسانه ای، همه شهرستان های این استان از امکان تشکیل خانه مطبوعات شهرستانی برخوردار شدند. شعار سال: سید احمد نجفی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اساسنامه خانه مطبوعات فارس، امکان تشکیل خانه های مطبوعات […]

عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات استان فارس گفت: با تصویب اعضای هیات مدیره این تشکل صنفی رسانه ای، همه شهرستان های این استان از امکان تشکیل خانه مطبوعات شهرستانی برخوردار شدند.

شعار سال: سید احمد نجفی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اساسنامه خانه مطبوعات فارس، امکان تشکیل خانه های مطبوعات شهرستان ها پیش از این منوط به عضویت دست کم ۲۰ تن از فعالان رسانه ای هر شهرستان بود که با مصوبه جدید هیات خانه مطبوعات استان این محدودیت برداشته شد.

وی اظهار کرد: خانه های مطبوعات شهرستان های لارستان و آباده فعالیت خود را آغاز کرده اند و مقدمات تشکیل خانه مطبوعات در شهرستان های ممسنی، فسا و لامرد در حال انجام است.

خبر جدید  گرامیداشت حادثه هواپیمای اوکراینی در شیراز

عضوهیات رئیسه خانه مطبوعات فارس گفت: رویکرد این تشکل صنفی در دوره کنونی این است که متعلق به همه فعالان عرصه مطبوعات و رسانه های استان است و از این منظر، تشکیل خانه های مطبوعات شهرستانی با هدف ارائه خدمات بهتر به همکاران با جدیت دنبال می شود.

وی اظهار کرد: در جلسه سه شنبه پنجم دی ۱۳۹۶ اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان فارس همچنین مقرر شد که تا پایان امسال کارگاه های آموزشی در چهار شهرستان واقع در شمال، غرب، شرق و جنوب استان برپا شود و زمینه بهره مندی فعالان حوزه رسانه در نزدیک ترین موقعیت جغرافیایی به آموزش های مورد نیاز فراهم شود.

نجفی در ادامه با اشاره به شکل گیری کمیته حقوقی خانه مطبوعات استان فارس در دوره جدید فعالیت این تشکل صنفی اظهار کرد: این کمیته می تواند در حمایت حقوقی از خبرنگاران، سردبیران و مدیران رسانه های استان و حل و فصل دعاوی قبل از طرح شکایت از رسانه ها در دستگاه قضایی نقش مهمی ایفا کند.

خبر جدید  طرح باز آفرینی بافت فرسوده شیراز در انتظار حمایت مسوولان

وی بیان کرد: با رای اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان فارس، محمدجواد شلتوک کار، محمد عسلی و محمد حسن تنگاب جهرمی به عنوان اعضای کمیته حقوقی این تشکل صنفی رسانه ای معرفی شدند.

عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات استان فارس اظهار کرد: امکان بهره مندی از خدمات دیگر حقوقدانان و کارشناسان به عنوان مشاور در این کمیته فراهم است و در نخستین گام، زینب محمودی حقوقدان به عنوان مشاور این کمیته انتخاب شد.

خبر جدید  داستان كربلایی كاظم از زبان فرزندش/ معجزه قرن شدن، تكرارشدنی است

به گفته وی، جلسه پنجم دی ماه جاری خانه مطبوعات استان فارس با حضور همه اعضای هیات مدیره و یک نفر از بازرسان تشکیل شد.

بر این اساس، بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز دقایقی میهمان این نشست بود که اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان در این فرصت به طرح خواسته ها و دیدگاه های خود پرداختند و سکاندار حوزه فرهنگ و هنر استان نیز در این نشست بر ضرورت برداشتن گام های عملی در راستای حمایت از فعالان حوزه رسانه استان تاکید کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار ۶دی ۹۶، کدمطلب:۸۲۷۷۷۰۲۲، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , ,