کد خبر: 55814تاریخ انتشار : 9:13:07 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019

نیاز فوری به گروه‌های خونی

نیاز فوری به گروه‌های خونی

مراسم عزاداری شام غریبان شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران فداکار ایشان با حضور گسترده عزاداران حسینی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل انتقال خون فارس از مردم خواست با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون در استان، خون و پلاسمای مورد نیاز بیماران را تامین کنند.
مسعود ترابی با بیان این که ذخایر خونی کاهش یافته است، افزود: با توجه به شرایط جوی و افزایش دما، میزان مراجعه به مراکز انتقال خون و در نتیجه ذخایر خونی در مراکز انتقال خون کاهش یافته است.
وی گفت: هم اکنون ذخیره همه گروه‌های خونی فارس به شدت کاهش یافته و گروه‌های خونی O و A مثبت و منفی در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.
مدیر کل انتقال خون فارس با بیان این که همه پایگاه‌های انتقال خون آماده دریافت خون‌های اهدایی هستند، افزود: پایگاه انتقال خون قصردشت شیراز، واقع در منطقه آسیاب قوامی همه روزه در دو نوبت آماده خون گیری از داوطلبان است.
ترابی گفت: علاوه براین پایگاه انتقال خون میدان نمازی همه روز‌های هفته از ۸ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه به خون گیری می‌پردازد.
وی گفت: پایگاه خون گیری میدان ولیعصر واقع در بوستان ولیعصر در شرق شیراز صبح‌ها از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه آماده خون گیری از همشهریان است.
مدیرکل انتقال خون فارس افزود: همه مراکز سازمان انتقال خون در شهرستان‌های آباده، لار، جهرم، فسا، کازرون، داراب و مرودشت فارس هم پذیرای افرادی است که با اهدای خون خود زندگی را به دیگران هدیه می‌کنند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تجهیز پایگاه‌های هلال احمر فارس به خودرو‌های امدادی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,