کد خبر: 3043تاریخ انتشار : 14:25:51 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018

نشان‌گذاری خانه‌های تاریخی ارزشمند در طرح مصوب توسعه ۵۷ هكتاری حرم شاهچراغ(ع)

نشان‌گذاری خانه‌های تاریخی ارزشمند در طرح مصوب توسعه ۵۷ هكتاری حرم شاهچراغ(ع)

گروه اجتماعی ـ معاون میراث فرهنگی فارس تأكید كرد كه در طرح مصوب توسعه‌ ۵۷ هکتاری حرم حضرت شاهچراغ(ع) تمام خانه‌های ارزشمند ستاره‌گذاری شده است اما آنچه اجرا می‌شود، بر اساس طرح مصوب نیست. به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرضا نصیری، معاون میراث فرهنگی اداره‌كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عصر دیروز، […]

گروه اجتماعی ـ معاون میراث فرهنگی فارس تأكید كرد كه در طرح مصوب توسعه‌ ۵۷ هکتاری حرم حضرت شاهچراغ(ع) تمام خانه‌های ارزشمند ستاره‌گذاری شده است اما آنچه اجرا می‌شود، بر اساس طرح مصوب نیست.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرضا نصیری، معاون میراث فرهنگی اداره‌كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عصر دیروز، ۷ اسفند در جلسه‌ علنی شورای اسلامی شهر شیراز كه با موضوع تخریب ۲ خانه تاریخی برگزار شده بود، گفت: در طرح مصوب توسعه‌ ۵۷ هکتاری حرم حضرت شاهچراغ(ع) تمام خانه‌های ارزشمند ستاره‌گذاری شده است.
وی با بیان اینكه آنچه اجرا می‌شود بر اساس طرح مصوب نیست، گفت: امروز طرحی اجرا می‌شود که میراث فرهنگی از آن اطلاع ندارد و نمی‌داند که تخریب‌ها براساس کدام طرح انجام می‌شود.

خبر جدید  ۲۰۰ هزار مددجو میهمان سفره رمضان

برای تمام تخریب‌ها اقدامات قانونی انجام و دنبال شده است
عیدی‌پور، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس نیز در این جلسه تأكید كرد كه برای تمام تخریب‌ها اقدامات قانونی انجام و دنبال شده است.
وی گفت: شیوه‌ عمل در تخریب‌ها خاص است، به این شیوه که ابتدا خانه‌ها تملک و خریداری شده و سپس دور آن محصور و به حال خود رها می‌شود.
عیدی‌پور با بیان اینکه در زمان رها شدن این خانه‌ها، افراد معتاد و کارتن‌خواب با حضور در این اماکن زمینه‌ تخریب داخلی بناها را فراهم می‌کنند، گفت: بعد از اینکه این بناها به مرحله‌ای رسید که به لحاظ عقلی و منطقی قابل نگه‌داری نبود، آن‌وقت اقدام به تخریب می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی تأکید كرد که به دلیل محصور بودن خانه‌ها امکان حضور افراد یگان حفاظت میراث فرهنگی برای انجام اقدامات قانونی وجود ندارد.
انتهای پیام

خبر جدید  شمار جانباختگان سیل دروازه قرآن شیراز به 21 نفر رسید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , ,