کد خبر: 43844تاریخ انتشار : 11:15:59 - سه‌شنبه 12 فوریه 2019

نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی جنوب کشور در شیراز آغاز شد

نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی جنوب کشور در شیراز آغاز شد

نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ویژه استان‌های جنوبی صبح امروز با حضور کتابداران استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان و فارس در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز،نخستین جشنواره منطقهای قصهگویی نهاد کتابخانههای عمومی کشور ویژه استانهای جنوبی صبح امروز با حضور کتابداران استانهای بوشهر، هرمزگان، کرمان و فارس در شیراز آغاز شد.

روحالله منوچهریمدیرکل کتابخانههای عمومی استان فارس در افتتاحیه این دوره اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای تحول است و این تحولات نیازهای بشر را نیز تغییر داده است.

وی با بیان این ضرورت که باید با تحولات همسو شد، گفت: این همسویی سبب میشود که ارتباط بیشتری با مخاطب داشته باشیم و کتابخانههای عمومی به دلیل طیف گسترده مخاطبان باید با این تحولات همراه باشد.

خبر جدید  هفته سوم لیگ دسته اول و صعود فجر سپاسی به بالای جدول

منوچهری با اشاره به اینکه این جشنوارهکمک میکند که داشتههایخود را به اشتراک بگذاریم و از دیگران بیاموزیم، افزود: قصهها یکی از ابزارهایکمککننده و انتقالدهنده مسائل تربیتی است وکتابداران در صف مقدم این مسیر هستند.

مدیرکل کتابخانههای عمومی استان فارسبا اشاره به رقابت ۴۱ کتابدار از استانهای فاس، بوشهر، کرمان و هرمزگان در این جشنواره بیان کرد: پس از اعلام فراخوان و شرکت کتابداران مرحله اول اجرا شد و افرادی که امتیاز لازم را کسب کردند، به این مرحله راه یافتند.

منوچهری عنوان کرد: کتابداران منتخب امروز و فردا به رقابت میپردازند و برگزیدگان این دوره که در مراسم اختتامیه در روز چهارشنبه ۲۴ بهمنمعرفی میشوند و برای حضور درمرحله کشوری به تهران میروند.

خبر جدید  حجم معاملات بورس فارس ۱۹۷ درصد افزایش یافت

به گزارش تسنیم در این رقابت چهار نفر در بخش رقابتیآزاد و دو نفر در بخش ویژه (گویش یا شاهنامهخوانی) برگزیده میشوند.این رقابتها به وسیله نرگس جعفری، ملکی چیذری و غلامعلی کیومرثی از داوران باتجربه در حوزه قصهگویی داوری میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  امام جمعه شیراز: عدم تدبیر سبب نابودی تولید شده است/ راه‌حل کنترل گرانی رونق تولید است