امام جمعه سروستان گفت: عوامل طلاق در زندگی به این دلیل است که از فرهنگ زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) دور شده‌ایم. " />
کد خبر: 44602تاریخ انتشار : ۱:۴۵:۲۲ - چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷

مهم‌ترین عامل طلاق دوری از فرهنگ علوی و فاطمی است

مهم‌ترین عامل طلاق دوری از فرهنگ علوی و فاطمی است

امام جمعه سروستان گفت: عوامل طلاق در زندگی به این دلیل است که از فرهنگ زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) دور شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سروستان،حجتالاسلام سیدعباس موسوی ظهر امروز در مراسم ولادت حضرت زهرا(س) که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان برگزار شد با تبریک روز زن اظهار کرد: با توجه به آیات قرآن، پیامبر اکرم(ص) اسوه کامل و جامع است و به دنبال آن ائمه اطهار(ع) نیز الگوی کامل هستند؛ تا جایی که حضرت قائم(عج) فاطمه زهرا(س) را الگوی خود میداند.

وی، دخت پیامبر اکرم(ص) را کاملترین الگو برای مردان و زنان تا قیامت برشمرد و اظهار کرد: ایشان در تواضع، شجاعت، مردمداری، خانهداری و احترام به همسر غیرقابل توصیف هستند.

امام جمعه سروستان، انحرافات موجود در جامعه را نتیجه بیتوجهی به روش زندگی ائمه اطهار(ص) عنوان کرد و افزود: عوامل طلاق در زندگی بهاین دلیل است که از فرهنگ زندگی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) دور شدهایم.

موسوی با تأکید بر اینکه الگوپذیری از این بزرگان باید به باور جامعه تبدیل شود، وظیفه دانشگاهها را در زمینه فرهنگسازی زندگی ائمه اطهار(ع) مهم برشمرد و تصریح کرد: راهحل مشکلات فرهنگی جامعه توسل و الگوپذیری از کسانی است که به تعبیر قرآن، الگوی کامل هستند.

مزدا معطری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان نیز در این مراسم با تبریک این روز تعامل دانشگاه با شورای فرهنگ عمومی شهرستان را گامی برای اعتلای فرهنگی شهرستان و تربیت نسل جوان امروز مطابق سیره و روش ائمه اطهار(ع) برشمرد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/


منبع :: http://ana.ir