کد خبر: 44022تاریخ انتشار : 1:31:14 - یکشنبه 17 فوریه 2019

"ملاقات با کسوف" اثر نویسنده جهرمی در انگلستان درخشید

"ملاقات با کسوف" اثر نویسنده جهرمی در انگلستان درخشید

"ملاقات با کسوف" اثر برگزیده نویسنده و کارگردان جهرمی در جشنواره (lift off sessions) انگلستان خوش درخشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جهرم، نامش علی قلیچ خانی و متولد ۱۳۵۹ از جهرم است. او دانش آموخته رشته حسابداری از دانشگاه شیراز و ۱۱ سال است که به عنوان کارشناس حسابداری در دانشگاه علوم پزشکی جهرم فعالیت میکند.

وی در گفتوگو با تسنیم از علاقهاش به فیلم و فیلمسازی و اینکه چرا به این رشته روی آورده است میگوید: رشته حسابداری همیشه برایم شیرین و لذتبخش بوده اما فیلمنامه نویسی، نویسندگی و کارگردانی از دغدغههای اصلی زندگی من بوده است و برای رسیدن به این هدف بسیار تلاش کردهام.

قلیچخانیمیگوید: از سال ۸۰مطالعه در حوزه سینما را شروع کردم و به مدت ۴ سال دورههای آموزشی فیلمنامه نویسی، کارگردانی، تصویربرداری و نورپردازی را گذراندم.

وی بیان میکند: گرایش و علاقه من به فیلم و فیلمسازی یک حس درونی است. همیشه دوست داشتم در این زمینه کار های خوبی را ارائه دهم که موفق به ساخت ۴ فیلم مستند و ۵ فیلم کوتاه داستانی شدم و برخی از آنها برگزیده جشنواره داخلی (کشوری) شده است.

خبر جدید  محدودیت‌های ترافیکی عید فطر در شیراز اعلام شد

این نویسنده و کارگردان با اشاره به برگزیده شدن آثارش به مدت دوسال پیاپی در هشتمین و نهمین دوره از جشنواره بینالمللی سی مرغ (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور) میگوید: فیلم مستند آب و فیلم داستانی اِتود از آثار برگزیده این دو دوره از جشنواره شد.از دیگر آثار من فیلم مستند نارسایی قلبی است که سال گذشته در چهارمین جشنواره ملی سلامت و یادگیری در نظامهای الکترونیکی سینا برگزیده شد.

قلیچخانی درباره فیلم جدیدش که برگزیده جشنواره (lift of sessions) شده است میگوید: فیلم داستانی ملاقات در کسوف یک فیلم کوتاه ۱۱ دقیقهای است با تم حقوق بشری و ضد جنگ. فیلم روایت سفر چند توریست به کشور یمن است که برای دیدن خورشید گرفتگی به آنجا رفتند و دور هم جمع شدهاند. در این میان بر اساس خواستهها و نگرشهای خودخواهانه آنان یک سری اتفاقات و بحثهایی به وجود میآید که ریشه آن به این جمله باز میگردد "why don't you think like me" تو چرا مثل من فکر نمیکنی؟.

خبر جدید  رتبه ۷ کنکور تجربی ۹۸: از شبکه‌های مجازی استفاده نکردم؛ کنکوری‌ها اعتماد به نفس داشته باشند

وی میگوید: هدف من از ساخت این فیلم نشان دادن مسائل و موضوعات ناراحت کنندهای است که در پایان به جنگ خود خواهانه افراد و دولتها تبدیل میشود و یمن از جمله کشورهایی است که تاوان این خودخواهیها را چشیده و به چشم دیده است.

به گفته این نویسنده جهرمی جشنواره lift of sessions یک جشنواره فصلی است و به صورت دورهای در ۱۱ شهر مشهور دنیا به طور ثابت برگزار میشود و این فصل به میزبانی لندن است.

خبر جدید  فارس|فاز نخست بندر پارسیان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد‌

وی میگوید: داوری فیلمها در این جشنواره در سه مرحله صورت میگیرد که اثر من در مرحله اول توسط هیئت داوران برگزیده شده است و از ۱٨ تا ٢۴ فوریه به مدت یک هفته داوری دوم جشنواره توسط سینماگران دنیا شروع و توسط آنان ۵ اثر انتخاب و به مرحله نهایی میرسد. در مرحله نهایی از ۵ آثار فرستاده شده ٣ اثر اول، دوم و سوم انتخاب میشود.

قلیچخانی با اشاره به مدت زمان ساخت فیلم میافزاید: ساخت فیلم از پیش تولید تا تدوین آن ۴ ماه به طول انجامید و فیلم در منطقه روخانه شور جهرم فیلمبرداری شد.این فیلم با نقشآفرینی ۶ بازیگر که ۵ نفر در نقش توریست خارجی و یک بازیگر کودک در نقش کودک یمنی ساخته شد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)