کد خبر: 44022تاریخ انتشار : 1:31:14 - یکشنبه 17 فوریه 2019

"ملاقات با کسوف" اثر نویسنده جهرمی در انگلستان درخشید

"ملاقات با کسوف" اثر نویسنده جهرمی در انگلستان درخشید

"ملاقات با کسوف" اثر برگزیده نویسنده و کارگردان جهرمی در جشنواره (lift off sessions) انگلستان خوش درخشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جهرم، نامش علی قلیچ خانی و متولد ۱۳۵۹ از جهرم است. او دانش آموخته رشته حسابداری از دانشگاه شیراز و ۱۱ سال است که به عنوان کارشناس حسابداری در دانشگاه علوم پزشکی جهرم فعالیت میکند.

وی در گفتوگو با تسنیم از علاقهاش به فیلم و فیلمسازی و اینکه چرا به این رشته روی آورده است میگوید: رشته حسابداری همیشه برایم شیرین و لذتبخش بوده اما فیلمنامه نویسی، نویسندگی و کارگردانی از دغدغههای اصلی زندگی من بوده است و برای رسیدن به این هدف بسیار تلاش کردهام.

قلیچخانیمیگوید: از سال ۸۰مطالعه در حوزه سینما را شروع کردم و به مدت ۴ سال دورههای آموزشی فیلمنامه نویسی، کارگردانی، تصویربرداری و نورپردازی را گذراندم.

وی بیان میکند: گرایش و علاقه من به فیلم و فیلمسازی یک حس درونی است. همیشه دوست داشتم در این زمینه کار های خوبی را ارائه دهم که موفق به ساخت ۴ فیلم مستند و ۵ فیلم کوتاه داستانی شدم و برخی از آنها برگزیده جشنواره داخلی (کشوری) شده است.

این نویسنده و کارگردان با اشاره به برگزیده شدن آثارش به مدت دوسال پیاپی در هشتمین و نهمین دوره از جشنواره بینالمللی سی مرغ (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور) میگوید: فیلم مستند آب و فیلم داستانی اِتود از آثار برگزیده این دو دوره از جشنواره شد.از دیگر آثار من فیلم مستند نارسایی قلبی است که سال گذشته در چهارمین جشنواره ملی سلامت و یادگیری در نظامهای الکترونیکی سینا برگزیده شد.

قلیچخانی درباره فیلم جدیدش که برگزیده جشنواره (lift of sessions) شده است میگوید: فیلم داستانی ملاقات در کسوف یک فیلم کوتاه ۱۱ دقیقهای است با تم حقوق بشری و ضد جنگ. فیلم روایت سفر چند توریست به کشور یمن است که برای دیدن خورشید گرفتگی به آنجا رفتند و دور هم جمع شدهاند. در این میان بر اساس خواستهها و نگرشهای خودخواهانه آنان یک سری اتفاقات و بحثهایی به وجود میآید که ریشه آن به این جمله باز میگردد "why don't you think like me" تو چرا مثل من فکر نمیکنی؟.

خبر جدید  لیگ دسته اول فوتبال؛ نخستین شکست در کارنامه قشقایی ثبت شد

وی میگوید: هدف من از ساخت این فیلم نشان دادن مسائل و موضوعات ناراحت کنندهای است که در پایان به جنگ خود خواهانه افراد و دولتها تبدیل میشود و یمن از جمله کشورهایی است که تاوان این خودخواهیها را چشیده و به چشم دیده است.

به گفته این نویسنده جهرمی جشنواره lift of sessions یک جشنواره فصلی است و به صورت دورهای در ۱۱ شهر مشهور دنیا به طور ثابت برگزار میشود و این فصل به میزبانی لندن است.

وی میگوید: داوری فیلمها در این جشنواره در سه مرحله صورت میگیرد که اثر من در مرحله اول توسط هیئت داوران برگزیده شده است و از ۱٨ تا ٢۴ فوریه به مدت یک هفته داوری دوم جشنواره توسط سینماگران دنیا شروع و توسط آنان ۵ اثر انتخاب و به مرحله نهایی میرسد. در مرحله نهایی از ۵ آثار فرستاده شده ٣ اثر اول، دوم و سوم انتخاب میشود.

قلیچخانی با اشاره به مدت زمان ساخت فیلم میافزاید: ساخت فیلم از پیش تولید تا تدوین آن ۴ ماه به طول انجامید و فیلم در منطقه روخانه شور جهرم فیلمبرداری شد.این فیلم با نقشآفرینی ۶ بازیگر که ۵ نفر در نقش توریست خارجی و یک بازیگر کودک در نقش کودک یمنی ساخته شد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)