رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان گفت: فقط با انسان‌های ارزش‌گرا و آرمان‌گرا می‌توانیم مقابل انحطاط مقاومت کنیم. " />
کد خبر: 43541تاریخ انتشار : ۲:۱۲:۱۵ - دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

مقابله با انحطاط فقط با انسان‌های ارزش‌گرا و آرمانی میسر است

مقابله با انحطاط فقط با انسان‌های ارزش‌گرا و آرمانی میسر است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان گفت: فقط با انسان‌های ارزش‌گرا و آرمان‌گرا می‌توانیم مقابل انحطاط مقاومت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سپیدان، مهدی شیخموحد ظهر امروز در مراسمعطرافشانی مزار شهدای گرانقدر سپیدان باگرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه با بیان اینکه نخستین هدف انقلاب اسلامی تعبیر شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» بود، گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری که «40سالگی، ابتدای راه است»، ما باید خوشحال باشیم که در ابتدای راهبا قوّت پیش میرویم.

وی افزود:فشارها و خصومتها برای هر کشوری که پیش میآمد، متلاشی میشد در حالی که جمهوری اسلامی پس از ۴۰ سال همچنان با قوّت و اقتدار حرکتی رو به جلو دارد و با حذف واژه خاورمیانه، استقلال را در منطقه آسیا به ارمغان آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان اظهار کرد: فشار اقتصادی نباید موجب نادیدهگرفتن خدمات انقلاب شود؛ زیرا آرمان انقلاب ما فقط مسائل اقتصادی و رفاهی نبوده، بلکه آرمان ما، استقلال و آزادی از یوغ بیگانگان و اجرای احکام دین مبین اسلام بوده و یقیناً برای رسیدن به این آرمانها متحمل فشارهایی از جانب دشمنان داخلی و خارجی خواهیم شد و باید صبر و استقامت را توشه راه خود کنیم.

شیخموحد افزود: شهدای عزیز جان خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این مهم اجری بیپایان نزد خدای متعال دارد.

وی بیان کرد: امروز جامعه اسلامی و همهکسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی میکنند، مرهون خون پاک هزاران شهید و جانبازی است که در دفاع از ارزشهای اسلامی که از اهلبیت عصمت و طهارت(س) به ما ارث رسیده، جانفشانی کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان با تجلیل از صبر و استقامت خانوادههای معظم شهدا، خون شهیدان والامقام را مایه قوام و ثبات درخت انقلاب برشمرد و افزود: اینگونه مراسم بهانهای برای تجدید پیمان با آرمانهای امام و انقلاب است.

شیخموحد اظهار کرد: با قاطعیت میتوان گفت که نظام اسلامی با فرهنگ شهادت و ایثار پایدار میماند، در غیر اینصورت حتی اگر ظاهر آن بماند، باطن آن به تدریج هویت اصیل دینی خود را از دست خواهد داد.

وی تصریح کرد: فقط با انسانهای ارزشگرا و آرمانگرا میتوانیم مقابل انحطاط مقاومت کنیم؛ بنابراین در بخش تعلیم و تربیت و در برنامههای فکری و فرهنگی باید هدفهای آرمانی را بهطور معنادار و مشخصی در همه سطوح تربیتی، با هدفهای علمی و آموزشی پیوند زنیم و به فرهنگ دینی و ارزشهای فرهنگ شهادت توجه بیشتری داشته باشیم؛ چراکه برای زنده نگهداشتن و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همه باید تلاش کنند که این فرهنگ به نسلهای آینده انتقال یابد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir