کد خبر: 43778تاریخ انتشار : 1:53:14 - دوشنبه 11 فوریه 2019

معاون اول رئیس جمهور در شیراز: ۴۰ سال انقلاب اسلامی سرفرازی و افتخار بوده است

معاون اول رئیس جمهور در شیراز: ۴۰ سال انقلاب اسلامی سرفرازی و افتخار بوده است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران در منطقه پرآشوب منطقه خاورمیانه، از ثبات و امنیت بی‌نظیری برخوردار است، گفت: ۴۰ سال انقلاب اسلامی سرفرازی و افتخار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، اسحاق جهانگیری امشب در حاشیه افتتاح پروژههای عمرانی این شهر با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت:هیچ افق تیره و تاری در مقابل ایران اسلامی وجود ندارد وآینده روشنی را پیشروی کشور مشاهده میکنیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی لنگرگاه امنیت در منطقه است، گفت: امنیت و ثبات بینظیر ایران در منطقه پرآشوب خاورمیانه به مثابه یک لنگرگاه امن و مطمطن است هر چند دشمن به هر طریقی تلاش کرده با ایجاد ناامنی در منطقه امنیت ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به کج فهمی برخی از کشورهای همسایه افزود: همهباید بدانند که اگر خدشهای به امنیت ایران وارد شودکشورهایشان دیگر امنیت نخواهد داشت.

جهانگیری با بیان اینکه ۴۰ سالگی انقلاب، ۴۰ سال سرفرازی و افتخار بوده است، بیان کرد:امروز تلویزیون ایران به طور شفاف سخنان مقامات آمریکایی را مبنی بر عدم برگزاری چهل سالگی انقلاب را پخش میکند که این حرف سادهای نیست.

وی با اشاره به اینکه قدرت الهی همواره پشتیبان و حامی ایرانیان در مقاطع سخت و حساس بوده است، عنوان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از عرصههایی است که با حضور مردم در این مراسم و به رخ کشیدن اقتدار جمهوری اسلامی دشمن به سر تعظیم فرود میآورد.

جهانگیری با اشاره به لزوم بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت:بیان دستاوردها به هیچ عنوان به معنای نبود مشکلات نیست، بلکه مردم مشکلاتی دارند و شرایط سختی وجود دارد اما این شرایط به معنای بنبست نیست بلکه باید به دنبال راهی بود که از تنگناها عبور کرد.

وی با بیان اینکهضعفهایی در مسئولان وجود دارد کهگاهی منجر به تصمیمات اشتباهی شده است، تصریح کرد: با این وجود قطعا نیت بر پیشرفت و کمک به بهبود وضعیت مردم بوده است.

جهانگیری همچنین فارس را استانی پر ظرفیت دانست و تصریح کرد:مهمترین ظرفیت فارس، نیروی انسانی متخصص و توانمنداست و استان فارس با استفاده از ظرفیتهای خود نه تنها میتواند مشکلات خود بلکه مشکلات استانهای همجوار را میتواند برطرف کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به دغدغههای مطرح شده از سوی استاندار فارس و امام جمعه شیرازگفت: در بحث مشکل کشاورزان و استمهال وامهادولت مصوبهای دارد که در صورت اجرا مشکلات برطرف میشود.

وی با بیان اینکه فارس باید مسیر توسعه خود را به سرعت طی کند، افزود: زیرساختهای فارس از جمله راه آهن شیراز-بوشهر یکی از راههای توسعه است که هفته گذشته در شورای اقتصاد فاینانس این پروژه توسط کشور چین گرفته شد.

جهانگیری با اشاره به مسئله تالابها و آب که از دغدغههای بزرگ و جدی استان فارس است، گفت: این مسئلهدر دستور کار شورای عالی آب کشور قرار گرفته است و امید است که بهزودی این مسئله نیز برطرف شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه شیراز باید از هر نظر در صدر شهرهای ایران باشد، گفت: راهاندازی مترو در کلانشهرها کار بزرگی است که در این راستا سال گذشته دو میلیارد دلار از محل فاینانس برای خرید واگن متروهای کلانشهرها به تصویب رسید که امید است بخشی از این اعتبار به مترو شیراز هم اختصاص یابد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  هیئت‌ امنایی شدن ۴ اثر استان فارس تا پایان سال؛ طرح بیمه آثار مجموعه‌داران دنبال می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)