کد خبر: 51214تاریخ انتشار : ۲۰:۲۰:۰۹ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

معامله قرن به طور حتم شکست خواهد خورد/ روحانیت در کنار مردم است

شیراز _ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: معامله قرن آغاز نشده شکست خواهد خورد زیرا مسلمانان اجازه نمی دهند دیگری حق مردم فلسطین را از بین ببرند.

معامله قرن به طور حتم شکست خواهد خورد/ روحانیت در کنار مردم است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز افزود: روز جهانی قدس روز اسلام است و این حرکت عظیم و ارزشی امروز مردم در راه خداوند است.

وی ادامه داد: عده ای از سران کشورهای عربی حرکت بی ارزشی را شروع کردند که با آمریکا و اسرائیل بر سر حق مردم فلسطین کنار بیایید کمال نامردی است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: اگر ما راهپیمایی می کنیم حمایت از حق مردم فلسطین است اما کسی نمی تواند حق دیگری را ببخشد.

آیت الله دژکام یادآور شد: باید خود مردم فلسطین رای بدهند که چه می خواهند و گروهی از خدابی خبر می خواهند بر داشته دیگری معامله کنند.

وی تاکید کرد: کشورهای عربی باید عرب بودن خود را حفظ کنند و ما امروز به عنوان امت پیامبر اسلام اعلام می کنیم که معامله قرن از همین امروز که شکل نگرفته محکوم به شکست است.

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: صهیونیست‌ها روزی که ادعا داشتند به جایی نرسیدند چه برسد به امروز که توانایی حرکتی ندارند و هیچکس نمی تواند بر عزت جهان اسلام معامله کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: این خیانت را هیچ مسلمانی قبول نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت حجت الاسلام خورسند نیز گفت: یک انسان فریب خورده فکری مانند خوارج و فرقان این حرکت را انجام داد و این فرد از خدابی خبر و کسانی که این جریان فکری را درست کردند باید بدانند که ملت طی ۴۰ سال گذشته این حرکت‌ها را کم ندیده است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: این حرکت نشان از آن دارد که هنوز روحانیت برای ملت، ملیت، اسلام و.. دل می‌سوزاند.

آیت الله دژکام تاکید کرد: در کشور ممکن است مردم اختلاف سیاسی داشته باشند اما هیچکس با آمریکا خوب نیست و اعلام می کنیم که روحانیت خالص شیعه همیشه آمادگی شهادت را دارد و تن نمی‌دهند که ملت زیر بار ظلم باشند و خودش در آرامش باشد.

وی افزود: دشمنان نمی‌توانند نام نیک روحانیت را از چهره انقلاب کنار بگذارید و روحانیت برای سربلندی و استهکام نظام اسلامی و کشور تا آخر خواهد ایستاد.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود نیز با اشاره به حضور مردم در نماز جمعه نیز گفت: باید برای رفت و آمد مردم در محیط حرم و نماز جمعه امکانات فراهم شود تا مردم کمتر در زحمت باشند که باید مدیران استان و شیراز پیگیری کنند تا تامین شود.

آیت الله دژکام ادامه داد: امیدوارم تمامی مسئولین استان و شهر شیراز برنامه ریزی کنند تا نیازهای موجود برطرف شود.

وی ادامه داد: یکسری نیازها نیز وجود دارد که مردم باید در کنار مسئولین قرار گیرند.

امام جمعه شیراز با اشاره به سالروز رحلت امام (ره) نیز گفت: ۳۰ سال پس از امام (ره)، سایه مقام معظم رهبری بر سر ما بوده است که از خداوند می خواهیم این سایه حفظ شود.

کد خبر ۴۶۳۰۱۱۷


منبع :: معامله قرن به طور حتم شکست خواهد خورد/ روحانیت در کنار مردم است