به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مازیار صالحی از برگزاری مسابقات شطرنج در پایگاه هوایی شیراز خبر داد و اظهار کرد: هیئت شطرنج شیراز با همکاری پایگاه هوایی یک دوره مسابقات شطرنج به مناسبت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیدر پایگاه هوایی برای کارکنان دولت و خانوادههای آنها برگزار کرد.
وی با بیان اینکه این مسابقه با استقبال پر شور شطرنجبازان مواجه شد، خاطرنشان کرد: این مسابقات با حضور ۲۸۳ نفر در ۹ دور به روش سوئیسی برگزار شد.
رئیس هیات شطرنج شیراز هدف از برگزاری این مسابقه را تشویق و جذب کارکنان دولت و خانوادههای آنها به سمت ورزش علمی فکری شطرنج و همچنین تعامل بیشتر و بهتر با دستگاههای اجرایی و ارگانهای دولتی عنوان کرد.
صالحی ادامه داد:محمد رضا اپروز، مهدی خادمی، اشکان فیروزیار، جواد حاجیپور و حسین طهماسبی به ترتیب مقام نخست تا پنجم این مسابقه را به خود اختصاص دادند که در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
رئیس هیات شطرنج شیراز با بیان اینکه به نفرات برتر در ردههای سنی مختلف نیز جوایزی اهدا شد، تصریح کرد: دانیال حیدرزاده، مهدی تنوری و محمدحسین علیزاده به ترتیب بهترین بازیکنان زیر ۱۴ سال بودند و محمدرضا اژدری، آراد رضایی و امیرحسین حیدری نیز به ترتیب مقام اول تا سوم رده سنی زیر ۱۲ سال را از آن خود کردند.
صالحی با اشاره به اینکه حسن رفیعی، آرمین مسچی و فربود نجفی بهترین بازیکنان برتر رده سنی زیر ۱۰ سال بودند، بیان کرد: بهترین بازیکنان زیر ۸ سال نیز بهنود دلاوری، بهنیا دلاوری و الناز کمالی بودند و محمدعلی حق بهجانب، پوریا زاهدی و امیرآریا حیدری نیز به عنوان نفرات برتر رده سنی زیر ۶ سال تقدیر شدند.
وی با بیان اینکه خردسالترین بازیکن مسابقه امیر آریا حیدری با ۴ سال و ۹ ماه و بیست روز سن یکی از بهترین شرکتکنندگان بوده است، عنوان کرد: به هاجر زارع به عنوان بهترین بازیکن بانو و فاضل تماسی نیز به عنوان بهترین پیشکسوت هدایایی اهدا شد.