کد خبر: 57478تاریخ انتشار : 11:28:49 - جمعه 11 دسامبر 2020

مرودشت، بزرگترین صادرکننده رب گوجه فرنگی در فارس

مرودشت، بزرگترین صادرکننده رب گوجه فرنگی در فارس

شیراز (پانا) – مسئول صنایع غذایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از صادرات ده هزار و ۷۱۰ تُن رب گوجه فرنگی، شوری و ترشی با ارزش بیش از یکصد و بیست میلیارد تومان به کشور های مختلف  آسیایی و اروپایی خبر داد. سیده فاطمه زارع اظهار کرد: محصول تولیدی به کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، رومانی، […]

شیراز (پانا) – مسئول صنایع غذایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از صادرات ده هزار و ۷۱۰ تُن رب گوجه فرنگی، شوری و ترشی با ارزش بیش از یکصد و بیست میلیارد تومان به کشور های مختلف  آسیایی و اروپایی خبر داد. سیده فاطمه زارع اظهار کرد: محصول تولیدی به کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، رومانی، قزاقستان، دبی، عراق، افغانستان، پاکستان، عمان و … به صورت مستقیم و یا با واسطه صادر می شود.
او با بیان اینکه در شهرستان مرودشت ۱۱۳ واحد صنایع تبدیلی با مجوز جهاد کشاورزی وجود دارد، ادامه داد: این شهرستان مقام اول تولید رب گوجه در استان فارس را داراست.
این کارشناس با اشاره به اینکه صادرات گسترده این محصول در مرودشت دلیل بر کیفیت بالای آن است، افزود: رب گوجه فرنگی در این شهرستان با دستگاه‌های مدرن تهیه و در قوطی، شیشه و حلب با سایزهای مختلف و بعضا فله و به صورت اسپتیک به بازرگانان عرضه می شود.
او با اشاره به سهم ۳۸.۵ درصدی شهرستان مرودشت در تولید رب گوجه فرنگی افزود: ۲۱.۴ درصد کل رب گوجه کشور متعلق به واحد‌های شهرستان مرودشت است. مسئول صنایع مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت در خصوص اشتغال‌زایی این صنعت در شهرستان نیز یادآور شد: واحد‌های تولیدی در مرودشت زمینه اشتغال بیش از هزار نفر را فراهم کرده است.

خبر جدید  قهرمانی مرودشت در مسابقات والیبال دانشگاه آزاد اسلامی فارس

جهادکشاورزی فارس رب گوجه فرنگی صادرات مرودشت
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,