کد خبر: 51154تاریخ انتشار : ۱۹:۲۵:۱۰ - پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸

متهم به قتل امام‌جمعه کازرون با صراحت به قتل اعتراف کرده است

متهم به قتل امام‌جمعه کازرون با صراحت به قتل اعتراف کرده است

ایلنا: دادستان شیراز با اشاره به دستگیری متهم به قتل امام جمعه کازرون از رسیدگی قاطع، دقیق و سریع به این پرونده خبر داد و گفت که متهم با صراحت به قتل اعتراف کرده است.

دادستان شیراز با اشاره به دستگیری متهم به قتل امام جمعه کازرون از رسیدگی قاطع، دقیق و سریع به این پرونده خبر داد و گفت که متهم با صراحت به قتل اعتراف کرده است.

به گزارش ایلنا، قاضی آسیابی دادستان در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت سه و چهل دقیقه بامداد امروز هشت خرداد ماه، حجت الاسلام و المسلمین خرسند امام جمعه فقید شهرستان کازرون حین بازگشت از مراسم احیای۲۳ماه مبارک رمضان، جلوی منزل خود از ناحیه فردی مورد ایراد ضربات متعدد با چاقو قرار گرفت.

وی افزود: امام جمعه شهرستان کازرون بلافاصله به بیمارستان منتقل میشود ولی متأسفانه در اثر شدت جراحات وارده، لحظاتی بعد در بیمارستان به لقاالله میپیوندد.

آسیابی ادامه داد: حسب اظهارات همراه امام جمعه که راننده وی بوده، حجت الاسلام و المسلمین خرسند بعد از پیاده شدن از خودرو، قصد ورود به منزل خود را داشته که فرد ضارب به بهانه عکس گرفتن با امام جمعه او را متوقف و بهصورت ناگهانی با چاقو ضربات متعدد به وی وارد کرده و بلافاصله از محل فرار میکند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با اشاره به اینکه بلافاصله دادستان کازرون به اتفاق بازپرس در صحنه حضور پیدا کرده و دستورات قضائی برای شناسایی و دستگیری قاتل صادر میشود، تصریح کرد: همچنین یکی از معاونین رئیس کل دادگستری استان فارس با اعطای مأموریت از ناحیه ریاست کل دادگستری این استان در بامداد به کازرون عزیمت کرده و نظارت لازم را بر تحقیقات قضائی انجام داده است.

آسیابی خاطرنشان کرد: در نهایت با دستورات قضائی صادره و با تلاش پلیس و همکاری دستگاههای اطلاعاتی استان فارس، از جمله اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه این استان، محل اختفای قاتل فراری شناسایی و چند ساعت بعد از جنایت، پلیس موفق به دستگیری قاتل شده است.

وی با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات اولیه انجام شده به صراحت به ارتکاب قتل اقرار کرده، در رابطه با انگیزه قاتل گفت: مطابق تحقیقات و بازجوییهای صورت گرفته هیچگونه اختلافات شخصی بین متهم و امام جمعه کازرون وجود نداشته و تحقیقات برای مشخص شدن انگیزه قطعی ارتکاب قتل در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس تاکید کرد: برای تسریع در رسیدگی به این پرونده، دستورات لازم از ناحیه رئیس کل دادگستری استان و دادستانی مرکز استان به دادستانی و بازپرسی کازرون صادر شده و پرونده بهصورت فوقالعاده، دقیق و سریع در حال انجام است و در کوتاهترین زمان ممکن قاتل به سزای عملش خواهد رسید.


منبع :: متهم به قتل امام‌جمعه کازرون با صراحت به قتل اعتراف کرده است