رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد گفت: اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای بهره‌برداری بهینه از امکانات و قابلیت‌های موجود ضروری است. " />
کد خبر: 51369تاریخ انتشار : ۰:۰۶:۴۹ - جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸

لزوم اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای استفاده بهینه از امکانات

لزوم اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای استفاده بهینه از امکانات

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد گفت: اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای بهره‌برداری بهینه از امکانات و قابلیت‌های موجود ضروری است.

سیداحمد هاشمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لامرد، با توجه به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با استادان دانشگاه و تأکید ایشان بر وظیفه دانشگاهیان در حل مشکلات بخش صنعتاظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد از نظر موقعیت جغرافیایی در وضعیت استراتژیک قرار دارد و با مناطق ویژه اقتصادی صنایع انرژی و پالایشگاه گاز پارسیان لامرد همجوار بوده و دارای زیرساختهای اقتصادی مطلوبی است.

وی افزود: ظرفیت مناسب اعضای هیئت علمی، مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی پیشرفته و نیز مرکز رشد واحدهای فناور در حوزه فناوریهای نوین در صنایع شیمیایی و معدنی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد تصریح کرد: امکانات زیرساختی شامل سالنهای ورزشی مجهز، زمین چمن مصنوعی و فضای آموزشی و خوابگاهی برای استفادههای آموزشی، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر مجهز از دیگر ظرفیتهای مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در حوزه ارتباط با صنعت است.

هاشمی با توجه به انتظار دانشگاه از صنعت گفت: مهمترین انتظار دانشگاه ایجاد بستر لازم برای همکاریهای متقابل آموزشی و پژوهشی از طرف صنعت بوده که هم در زمینه دورههای آموزشی تخصصی کوتاهمدت و هم طرحهای تحقیقاتی و سرمایهگذاری قابل اجرا هستند و این مهم مستلزم اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای بهرهبرداری بهینه از امکانات و قابلیتهای موجود است.

انتهای پیام/۴۱۲۱/پ


منبع :: لزوم اعتماد متقابل دانشگاه و صنعت برای استفاده بهینه از امکانات