بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز قدس، روز همبستگی بین ملت‌های آزادیخواه و جبهه مقاومت فلسطین است. " />
کد خبر: 51228تاریخ انتشار : ۲۰:۴۸:۵۹ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

قدس روز همبستگی بین ملت‌های آزادیخواه و جبهه مقاومت فلسطین است

قدس روز همبستگی بین ملت‌های آزادیخواه و جبهه مقاومت فلسطین است

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز قدس، روز همبستگی بین ملت‌های آزادیخواه و جبهه مقاومت فلسطین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، بهمناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کازرون بیانیهای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ در پیامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید و انتخاب این روز موجب همبستگی بیشتر بین ملتهای آزادیخواه و مقاومت مردم فلسطین در مقابل رژیم ستمگر و کودککش صیونیستی شد و با این پیوند ملت فلسطین دیگر احساس تنهایی نمیکنند و حس مسئولیتپذیری در مردمان انساندوست به منصه ظهور و بروز رسید. این گامی برای امیدواری بیشتر و نیل به پیروزی در دل مردم فلسطین بود. این روز بزرگ معادله قدرت در منطقه را تغییر داد و مردم به پوشالیبودن رژیم غاصب صهیونیستی و حامی بزرگ آن یعنی آمریکا واقف شدند.

در ادامه این بیانیه امده است: روز قدس روز اسلام است، نماد پیروزی حق بر باطل و لوح مشعشعی است که تا همیشه پرتو افشانی میکند و روحیه مقاومت، پایمردی، اتحاد و همدلی یکی از آثار و برکات این روز باارزش و باعظمت است. قدس مهمترین اولویت اسلام است و روز قدس، روز نجات و روز مقابله با آپارتاید و نسلکشی و اشغالگری و تفرقهافکنی است. انتقال سفارت آمریکا به قدس بر خلاف قوانین بینالمللی این پیام را برای ما دارد که نباید به آمریکا اعتماد کرد؛ چراکه این کشور به قوانین بینالمللی پایبند نیست و این انتقال، حقیقتی رعبآور برای جبهه باطل در بطن خود دارد و آتش خشم مردم مسلمان را بیش از هر زمان دیگری شعلهور میکند.

در این بیانیه تصریح شده است: امروز راهبرد اصلی دشمن ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و فشار اقتصادی برای ناامیدکردن مردم از اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. در این برهه حساس وظیفه دولتمردان و همه آحاد ملت بزرگ ایران این است که بیانیه گام دوم انقلاب حضرت امام خامنهای را نصبالعین خود قرار داده، برای اجرای مفاد مهم و با ارزش آن بیانیه، برنامهریزی کنند و در حل مشکلات اقتصادی تلاش کنند و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را در قالبهای مختلف برای مردم و نسل جوان تبیین کنند تا به این وسیله روحیه امید به آینده در جسم و جان مردم تزریق شود.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: قدس روز همبستگی بین ملت‌های آزادیخواه و جبهه مقاومت فلسطین است