کد خبر: 57474تاریخ انتشار : 11:16:52 - جمعه 11 دسامبر 2020

فعال شدن ۴۸ کارخانه جدید صنایع تبدیلی در فارس

فعال شدن ۴۸ کارخانه جدید صنایع تبدیلی در فارس

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۸۴ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور جان باختند و ۷۷۸ هزار نفر از بیماران بهبودی یافتند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز فارس، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان، ۴۸ کارخانه صنایع تبدیلی و غذایی در فارس ایجاد شده که ۱۵۶ هزار تن ماده خام صنایع تبدیلی و کشاورزی در این واحد‌ها جذب شده است.
سید عبدالله جزایری افزود: قرار گرفتن این میزان از محصولات تولید شده بخش کشاورزی در چرخه فرآوری و بسته بندی، کاهش ضایعات بیش از ۴۸ هزار تن را به دنبال دارد.
وی گفت: امسال پروانه بهره برداری برای یازده سردخانه با ظرفیت ۱۴ هزار و ۸۰۰ تن، ۱۸ واحد صنعتی با فعالیت بسته بندی مواد غذایی با جذب ماده خام ۲۹ هزار و ۸۲۷ تن، ۲ واحد فرآوری و بسته بندی گیاهان با جذب ماده خام هزار و ۹۱۰ تن و ۱۷ واحد دیگر  صنایع کشاورزی با جذب ماده خام ۱۰۹ هزار و ۵۵۹ تن صادر شد.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، افزود: صدور این تعداد پروانه بهره برداری، سبب اشتغال زایی مستقیم برای ۴۰۰ نفر شده است.
جزایری گفت: امسال در صنعت کشاورزی، بر اساس برنامه ششم توسعه، تعهد جذب ماده خام استان فارس ۱۶۱ هزار و ۶۰۲ تن است.
وی صنایع کشاورزی را یکی از ارکان و حلقه‌های زنجیره تولید بخش کشاورزی دانست که علاوه بر افزایش ارزش افزوده و کاهش ضایعات، اشتغال زایی پایدار را به دنبال دارد.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، گفت: توجه به صنایع کشاورزی به منظور افزایش جذب ماده خام و ایجاد واحد‌های جدید سبب می‌شود که چرخه تولید بخش از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شود و ضمانت اجرایی برای افزایش درآمد بهره برداران کشاورزی را به دنبال داشته باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  نرم افزار سفیر سلامت؛ همراهی مطمئن برای سلامتی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: