کد خبر: 43693تاریخ انتشار : 2:55:58 - جمعه 8 فوریه 2019

فراخوان نهادهای فارس برای شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

فراخوان نهادهای فارس برای شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

شیراز-ایرنا- با نزدیک شدن به آغاز پنجمین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، نهادهای مختلف و مسئولان استان فارس با صدور اطلاعیه و بیانیه های جداگانه مردم را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، سالروز تولد انقلاب فراخواندند.

به گزارش ایرنا جامعه روحانیت شیراز در بیانیه ای که پنجشنبه و در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی منتشر کرد، اظهار داشت: دهه فجر، آیینه ارزش های مقدس اسلام و همچنین روزهای ماندگار و فراموش ناشدنی در صفحه زرین تاریخ ملت عظیم ایران و روز تبلور اراده الهی بر حاکمیت صالحان و مستضعفان بر زمین و تجلی پیروزی حق بر باطل است.
این پیام افزوده است: اینک در چهلمین بهار انقلاب اسلامی، عصر جدیدی از دشمنی و توطئه استکبار جهانی علیه ملت بزرگ ایران در حال رقم خوردن است، در این شرایط حساس، راهپیمایی حماسی یوم‌الله ۲۲ بهمن، تجدید میثاق ملت بزرگ ایران با ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، حمایت و همراهی همه جانبه با نظام و انقلاب اسلامی است.
در ادامه این پیام آمده است: از عموم مردم ولایتمدار استان فارس دعوت می‌نماید با حضور با شکوه و گسترده خود در راهپیمایی وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن، بار دیگر پیام انسجام، وحدت و همدلی خود را به گوش جهانیان و به ویژه بدخواهان نظام اسلامی برسانند.

** ۲۲ بهمن، آوردگاه اتحاد ملت ایران است
مجمع مشورتی توسعه استان فارس نیز در پیامی که امروز (هجدهم بهمن) منتشر کرد، عنوان کرده است: ۲۲ بهمن یاد آور حماسه آفرینی ها، رشادت‌ها و جانفشانی های مردان و زنانی است که با عشق به انقلاب و معمار کبیر آن دل در گرو سربلندی وطنشان بسته بودند.
در این پیام بیان شده است: مردم در ۲۲ بهمن تلاش کردند تا با رهایی از جور و ستم حاکمان زمانه، ایرانی بسازند شایسته ایران سربلند و این روز سالروز تولد مفاهیم پُر معنایی نظیر استقلال و آزادی در سرزمینی است که انقلاب خود را با نثار خون هزاران شهید و صبر و پایداری اسطوره وار مردم رنج کشیده اش پاسداری و حراست کرد.
همچنین این پیام افزوده است: امروز در آستانه چهلمین سالگرد وقوع آن اتفاق عظیم، آنچه می‌تواند تبلور واقعی مفهوم پیروزی بر دسیسه و توطئه های مختلف باشد، وحدت گروه‌ها و تشکل‌های مختلف در بزرگترین آوردگاه اتحاد ملت ایران بزرگ یعنی راهپیمایی ۲۲ بهمن است.
مجمع مشورتی توسعه استان فارس، در این پیام ضمن دعوت از تمام گروه ها، اقشار مختلف مردم، تشکل‌ها، دانشجویان، دانشگاهیان، نخبگان، کسبه و بازاریان برای حضور در این همایش عظیم ملی، اعلام کرده است: این حضور حماسه آفرین می‌تواند نمایشگر وحدت آحاد ملت سربلند ایران و مصداق پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با خون شهدا باشد.

خبر جدید  کمک های نهادها و مردم جهرم به مناطق سیل زده ارسال شد

** انقلاب اسلامی، طلیعه غلبه خون بر شمشیر است
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس نیز در پیامی با بیان این که پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر آن امام خمینی (ره) طلیعه غلبه خون بر شمشیر است، گفت: انقلاب سرآغاز دوره ای بود که مردم سرافراز ایران زمین با خروج کشور از سلطه بیگانگان، زمینه را برای آبادی، استقلال، آزادی و استقرار جمهوری اسلامی در سرزمینی با مردان و زنان ایثارگر و آزاده، فراهم ساختند.
حیدر علی کامیاب کلانتری اضافه کرد: در آستانه چهلمین بهار پیروزی، دشمنان خارجی و بداندیشان داخلی با القای برخی توهمات برای از بین بردن امید در میان جامعه، کمر بسته اند.
وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با دعوت از اقشار مختلف جامعه به ویژه خانواده بزرگ ورزش این استان برای شرکت در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن بر این باور است که ملت سرافراز ایران زمین با تکیه بر اصل وحدت، از این آزمون نیز مانند آزمون های ۴۰ سال گذشته سربلند بیرون خواهد آمد.
او اظهار داشت: جامعه ورزش فارس نیز در ساعت ۹ صبح یوم الله ۲۲ بهمن با تجمع در ابتدای خیابان مشکین فام شیراز به خیل خروشان مردم قدرشناس می پیوندد تا با حضور خود در این راهپیمایی ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و انقلاب، تبلور آزادگی، سرافرازی و غرور ملت ایران را در میعادگاهی ملی به منصه ظهور گذارد.
پیشتر و در روز هفدهم بهمن ماه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و همچنین عنایت الله رحیمی استاندار فارس در پیام مشترکی، از مردم این استان برای شرکت پُر شور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.
در بخشی از این پیام آمده است: بیاییم با حضور پُرشکوه خود، با شور و نشاط دینی و غیرت و مردانگی انقلابی، صف بندی استکبار غرب، صهیونیسم جنایتکار و نظام سلطه را برهم ریزیم و ولایت مداری و ولایت عهدی خود را به جهانیان نشان دهیم.
در این پیام اضافه شده است: به میدان عمل خواهیم آمد و با مشت های گره کرده، ندای وحدت اسلامی و نابودی دشمنان دین و بشریت را سرخواهیم داد، وعده دیدار ما روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه در جای جای استان و سومین حرم اهل بیت (ع).
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس، شانزدهم بهمن ۹۷ اعلام کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز از ساعت ۹:۳۰ از سه مسیر فرعی و یک مسیر اصلی برگزار خواهد شد.
محمد رضایی بیان داشت: میدان شهدا – میدان امام حسین – چهار راه پانزده خرداد، مسیر شماره یک راهپیمایی است. میدان نمازی – بولوار زند – میدان امام حسین – چهار راه پانزده خرداد، مسیر شماره ۲ خواهد بود و مسیر سوم نیز از چهار راه پیروزی آغاز می شود و با گذر از خیابان لطفعلی خان زند به چهار راه پانزده خرداد می رسد.
وی ادامه داد: مسیر اصلی راهپیمایی در شهر شیراز از چهار راه پانزده خرداد به سمت خیابان انقلاب، میدان امام حسین(ع)، بلوار آزادی و میدان آزادی تعیین شده است که حرکت راهپیمایان در این مسیر از ساعت ۱۰ صبح آغاز می شود.
رضایی گفت: در سایر شهرهای استان فارس ساعت ۱۰ صبح، راهپیمایی ۲۲ بهمن آغاز خواهد شد.
ع.پ /۶۱۱۸

خبر جدید  روستای دستجه فسا کاندیدای جشنواره روستاهای دوستدار کتاب شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,